Viking kaland- és vitajáték a Reök-palotában – az egész családnak
Izgalmas előadással látogat a REÖK-be a Tandem Színház. A május 18. szerdán 17 órakor látható, A leprikónok átka című családi kaland- és vitajáték viking-kori nyomozásra hív kicsiket és nagyokat.
„A helyzet tarthatatlan. Hát nem marad más hátra,
muszáj, hogy összeüljön a gyermekek tanácsa.
Téged jelöl ki arra Keménykötésű Mikka,
hogy oldd fel ezt a bűbájt, derítsd ki, mi a titka!”
A leprikónok átka történetét először A szomjas troll című kötetben olvashatták a skandináv hiedelmek legfiatalabb rajongói. Varró Dániel meséjében átok sújtja a kis viking falut, és egy ifjú vitézre vár a feladat, hogy utánajárjon és megtörje. Bacskó Tünde, Herczeg Adrienn és Fábián Gábor alkalmazta színpadra a fordulatos mesét, amely már írott változatában is interaktív olvasmányélményt kínál. A családi előadás nézői tevékeny résztvevőkként kísérhetik el a főhőst, és vele együtt dönthetnek a mikor, merre és hogyan kérdéseiben.
A leprikónok átka a Tandem Színház előadásában látogat a napfény városába. A 2019-ben alakult, pécsi független társulat munkásságában fontos szerep jut a játszva tanításnak, változatos témákat érintő érzékenyítésnek és szociális készségfejlesztésnek.
A Demokratikus Ifjúságért Alapítvány segítségével kidolgozott mesejátékuk nem egyszerűen részvételre bátorítja közönségét. Kifejezett célja a vitakultúra fejlesztése, az érvelés, barátságos véleménycsere készségeinek ápolása, melyet a folyamatos, szereplők és nézők, de akár néző és néző közötti argumentáció, párbeszéd és közös szavazás eszközével kialakuló cselekményformálás segít elő. Így a résztvevők közül valóban bárki hallathatja a hangját, és ténylegesen hatással lehet a történet alakulására.
Herczeg Adrienn rendezésében két színész, Bacskó Tünde és Fábián Gábor kelti életre a számos megjelenő szereplőt: keltákat, viking harcosokat, finn törpéket, fejetlen lovast, és különféle varázslényeket, akik benépesítik a hol zord, hol kacagtatóan színpompás északi mesevilágot, segítik és akadályozzák a főhőst és útitársait – azaz a közönséget – a kaland során.
Az ötletes képi megoldásokkal élő, vidám előadásra a gyakornok@szegediszabadteri.hu címen regisztrálhatnak az érdeklődők.
Hozzászólások lezárva.