sajatbanner

Vásárhelyiek hasítanak az úszó Eb-n

A budapesti úszó Európa-bajnokság nyitó napján a NICS-HSÚVC két sportolója szállt vízbe. A magyar állampolgár, de szerb színekben induló Szilágyi Csaba 100 méter mellen a 12. helyen csapott célba. A szintén magyar állampolgár Nikolic Uros a 4 x100 méteres szerb gyorsváltó tagjaként 7. lett.

Szilágyi Csaba legközelebb pénteken versenyez: akkor rendezik az 50 métere mellúszás előfutamait és döntőjét. Ebben a versenyszámban egy másik vásárhelyi úszó is megméretteti magát: a Hód Úszó SE-ből Gál Olivér.

Az Ugrai Pannával felálló magyar női 4 x 100 méteres gyorsváltó végül a 8. helyen zárt hétfőn, az egyéni számában, 100 méter pillangón egyéni csúccsal a 21. helyen végzett a Hód Úszó SE tehetsége. A nevezések alapján a mai délelőttön 50 háton indult volna, de a verseny jegyzőkönyve szerint végül nem állt rajtkőre. Legközelebb csütörtökön lesz jelenése, akkor a 100 méteres hátúszás szerepel a programjában.