sajatbanner

Vásárhelyi Kosársuli: magabiztos győzelem az Eger ellen

Valamennyi negyedet megnyerte a Vásárhelyi Kosársuli az utolsó helyen álló Eger ellen a férfi kosárlabda NBI/B-s bajnokság legutóbbi fordulójában. Az U20-asok mérkőzése az egriek kérésére elmaradt.

Az NB I/B Zöld csoportjának 18. fordulójában azt az EKE Eger KOK-ot fogadta szombat este a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata. Az Eger a bajnokság utolsó helyén áll ugyan, ám tud kellemetlen ellenfél lenni.

A szombati mérkőzésen azonban szerencsére távol voltak a meglepetéstől. A Vásárhely már kezdésként 7-0-ás rohamot vezényelt, és a későbbi 10 pontosra növekvő különbséget még 1 pontra visszatornázta az Eger, dea negyed végére már 9 pont volt a különbség.

Ami a második játékrészre már masszívan 10 pont fölé emelkedett, volt már 19 pont is, de a félidőre sem csökkent le 16 pont alá a differencia (48-32).

A második félidőben nem nőtt jelentősen a különbség, de a beszámolók szerint semmi nem is veszélyeztette a Kosársuli győzelmét, a vendégek csak 10 pontra tudták megközelíteni a vásárhelyieket. Ez a győzelem most duplán is jelentőséggel bírt, ugyanis a közvetlen bajnoki vetélytársak közül az Újpest és az Óbuda is kikapott előbbi Békésen, utóbbi odahaza, a Pénzügyőr ellen.

Tóth Tamás a mérkőzés után a következőképpen nyilatkozott: „Úgy kezdtük a mérkőzést, hogy lehetőleg az első félidőben döntsük el a lényegi dolgokat, így magabiztos vezetéssel vonultunk az öltözőbe. Az egrieket és a kollégámat dicséri, hogy a második félidőben már sokkal élesebbek voltak és vissza tudtak jönni a meccsbe. A végjátékban talán kijött a rutinunk és jobb döntéseket hoztunk, így ha nehezen is, de hoztuk a kötelező győzelmet. Gratulálok mindkét társaságnak és kívánom az Egernek, hogy picit eredményesebb legyen a tavaszuk, érjék el céljaikat!”