Vásárhelyen is képzik a jövő vegyészeit és biológusait
Nobel-díjas immunológus, valamint a Nemzeti Tudósképző Akadémia fiatal kutatói tartanak mától előadásokat Szegeden a nemzetközileg is egyedülálló tehetséggondozó programban résztvevő növendékeknek, akik vásárhelyi laborgyakorlatokon is részt vehetnek.
Bruce Beutler Nobel-díjas amerikai immunológust is meghallgatják azon a ma kezdődő szegedi konferencián, amelyen az ország 46 középiskolájából 250 gimnazista, valamint 150 egyetemista hallgató, mentor, junior mentor vesz részt. A háromnapos rendezvény során a 2013-ban indult program résztvevői az előadások mellett találkozókon, laboratóriumi gyakorlatokon vesznek részt, és a konferencia alkalmából adják át az elmúlt egy-két évben publikált, nemzetközi szinten is meghatározó felfedezésért odaítélt Talentum-díjakat, valamint az Év diákja elismerést – számolt be az MTI.
A 2021 őszétől Nemzeti Tudós Akadémia nevet viselő programot Szent-Györgyi Albert Nobel-díjának 75. évfordulójához kapcsolódva hozták létre, hogy újra vonzóvá tegye a fiatalok számára a tudományos életpályát. Elindították azt az egyedülálló, a résztvevők életét 16 és 36 éves koruk között – a hagyományos iskolarendszerrel párhuzamosan – végigkísérő programot, amelynek célja, hogy hazánkban tartsa a legkiválóbb természettudományos érdeklődésű diákokat minőségi képzés és megfelelő anyagi juttatás biztosításával.
A hazai és nemzetközi mentorok részvételével zajló programba olyan gimnazisták jelentkezhetnek, akik már a középiskolában kimagasló eredményt értek el a különböző hazai és nemzetközi versenyeken biológiából vagy kémiából, valamint eltökélt szándékuk, hogy élethivatásul a kutatói pályát válasszák. A középiskolás tanulók képzése a húsz – országos lefedettséget jelentő – területi képzési központon kívül az országos képzési központokban – Debrecenben, Gödöllőn, Hódmezővásárhelyen, Pécsen, Szegeden és Szombathelyen – kialakított korszerű, modern laboratóriumokban zajlik.
Hozzászólások lezárva.