Varga Ádám ezüst-, Kopasz Bálint bronzérmet szerzett kajak egyes 1000 méteren

Varga Ádám ezüst-, a címvédőként indult Kopasz Bálint pedig bronzérmet szerzett szombaton kajak egyes 1000 méteren a párizsi olimpián.

A tokiói játékok első és második helyezettje, Kopasz Bálint és Varga Ádám egymás mellett ment az 5-ös és a 4-es pályán. A táv nagy részében Kopasz Bálint állt úgy, hogy egy komoly hajrával akár ismét győzhet, de a legjobban a cseh Josef Dostal osztotta be az erejét. Az elején nagy tempót diktáló portugál Fernando Pimenta visszaesett, Varga Ádám viszont a negyedik-ötödik helyről hatalmasat hajrázott, elment magyar versenytársa mellett is, végül csak kis különbséggel maradt el a cseh győztestől.

A jelenlegi olimpián immár harmadszor fordult elő, hogy két magyar dobogósa is van egy számnak. Előzőleg ezt nyíltvízi úszásban Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid, illetve női kajakban a Csipes TamaraGazsó Alida Dóra és a Pupp NoémiFojt Sára páros hozta össze.

A két sportoló a magyar küldöttség 17. és 18. érmét hozta el a párizsi olimpiai játékokon.