Valentin-édességgel nyert versenyt a Corvin cukrásztanulója

Boldizsár Sándor Rómeó, a Corvin Mátyás Technikum és Kollégium kilencedikes cukrásztanulója német nyelvi versenyvideójával első helyezést ért el a győri Glück Frigyes Turisztikai és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola országos szakmai idegennyelvi versenyén.
A kiírás szerint az volt a feladat, hogy a tanulók ételkészítés közben idegen nyelven ismertessék a munkafolyamatot. Boldizsár Sándor Rómeó, kilencedikes cukrász tanuló húsz felsőbb éves versenytársa közül emelkedett ki az általa készített: „Valentin meglepetése: Mogyorós-epres fánk eper mousse-szal” fantázianevű tányérdesszerttel.

Hosszú hetekig készült Sanyi szakmai és közismereti oktatói, Benséné Bánki-Horváth Klára (német nyelv) és Bereczkiné Palócz Gyöngyi (cukrászat), segítségével. A videó elkészítésében Albert Ferenc oktatóra számíthatott.
Eredménye azért is kiemelkedő, mert kilencedik évfolyamon még nem szakmai németet tanulnak a diákok, így sok különórán kellett részt vennie a fiúnak.
Sanyi jelenleg úgy érzi, hogy megérte a felkészülésre fordított sok energia, mert családja nagyon büszke rá, és ő is magára.
Oklevele és ajándékcsomagja Győrből postán érkezett, amit Cseri Tamás igazgatótól vehetett át csakúgy, mint az oktatói testület ajándékát.
Hozzászólások lezárva.