Vagyonnyilatkozatok és meglepetések
Nyilvánossá váltak a vásárhelyi közgyűlés tagjainak vagyonnyilatkozatai. Márki-Zay Péter szokásához híven a vele egy háztartásban élők vagyonnyilatkozatait is nyilvánossá tette. Meglepő, hogy két fideszes képviselő honnan kap jövedelmet.
Márki-Zay Péter – hasonlóan az elmúlt évekhez – közzétette a vele egy háztartásban élők vagyonnyilatkozatait is. A polgármesternek a hivatalból kapott, kormány által meghatározott nagyságrendű fizetésén túl nincs más jövedelme, jelentős a könyv- és érmegyűjteménye. Banknak 11,6 millió forinttal tartozik, egy háztartáson belüli, kereső gyermekének további 4 millió forinttal.
Gyöngyösi Ferenc alpolgármester két lakóingatlan tulajdonosa, illetve egy harmadik ingatlan is az övé: egyéb helyiség besorolással, ez minden bizonnyal a Penna. Két autója van és egy cége, amiből 1,5 millió forint osztalékot vett ki. Az alpolgármester havi 100 ezer forint bérleti díjat szed, és még a kapott családi pótlék összegét is feltüntette.
Berényi Károly anyagi helyzete sem változott jelentősen a legutóbbi vagyonnyilatkozata óta, továbbra is mintegy 2 millió forintos jövedelemmel rendelkezik, készpénzben 10 millió forintja van.
Kecskés Fanni a Belváros képviselője több ingatlanban résztulajdonos, jelentős könyvgyűjteménye van és tavaly vásárolt egy Trabantot. Ügyvédként 326 ezer forintot keres.
Detki Dávid, a Kertváros képviselője egy mindszenti kert és hétvégi ház résztulajdonosa, amit ajándékba kapott. Jövedelme eseti.
Arany-Tóth Katalin tabáni képviselőnek egy 53 négyzetméteres társasházi lakása van. 2017-ben egy fél lakást örökölt. Egy egészségügyi intézményben dolgozik recepciósként, havi bruttó 326 ezer forintért.
Jovány Gyula az 5. számú választókörzet képviselője, egy vásárhelyi családi ház tulajdonosa, két másik ingatlan résztulajdonosa. Van egy Porsche Boxster típusú gépjárműve. Úgy tűnik, most éppen nincs semmilyen jövedelme.
Szabó Ferenc, a hódtói körzet képviselője a Hód-Mezőgazda Zrt. informatikai osztályvezetőjeként 1,2 millió forintot keres havonta, ami mellett eseti jövedelme is van egyéni vállalkozásából. Két családi ház résztulajdonosa, és egy 63 hektáros szántó fele is az övé.
Turi Csaba, újvárosi képviselő egy Suzuki Swift, valamint öt gitár és egy jelentős zenei gyűjtemény tulajdonosa. Mezőgazdasági kisegítőként dolgozik, 270 ezer forintos bérért.
Fodor Györgyi tarjáni képviselő több ingatlant vagy ingatlanrészt örökölt, két autója van, egy 2018-ban beszerzett Dacia és egy 2007-ben vett Renault. Hímzőként a Hódfónál 278 ezer forint fizetést kap.
Horgos Nóra a külterület képviselője az algyői polgármesteri hivatal humánpolitikai referenseként 645 ezer forintot keres, egy családi ház és egy telek résztulajdonosa, 2,5 millió forintja van készpénzben és 5 millió forintos banki hitele.
Markó Csaba Fidesz-KDNP képviselő egy családi ház résztulajdonosa, idén és tavaly is vásárolt autót, egy Ford Focust és egy Hyundai 120-ast. Állampapírban 19,4 millió forintot őriz, jelentős könyvgyűjteménye van és ami eddig egyáltalán nem volt közismert róla, hogy Lázár János minisztériumában szakmai tanácsadásért 1,2 millió forintot kap havonta.
Nagy Enikó Diána egy lakóházat vásárolt, egy másiket és egy szántót ajándékba kapott. Van két Toyota típusú autója. Tanárként dolgozik a Németh László Gimnázium, Általános Iskolában, itt havi 598 ezer forint fizetést kap.
Szeibel Máté egy tahitótfalui zártkert tulajdonosa, és akárcsak az ingatlant, a Renault Clio típusú autóját is ajándékba kapta. A Klauzál Gábor Általános Iskola köznevelési foglalkoztatottjaként havi 745 ezer forint a bére.
Szél István egy lakóház felének tulajdonosa, ezen kívül 2021-ben bevásárolt a Székkutas környéki földekből, abban az évben vett ugyanis 100 hektárnyi szántót. Állampapírba is fektetett 20 millió forintot, és 2,9 millió forintot tart készpénzben. Tartozásai is jelentősek, jelzálog alapú beruházási hitele 221 millió forint, a babaváró hitelt is felvette, ez 8,45 millió forint. Ráadásul magánszemélynek is tartozik, 2 millió forinttal. Ehhez képest a mezőgazdasági tevékenységéből származó jövedelme csupán 10 millió forint évente. Az Országgyűlés Hivatalában kabinetfőnök, itt 500 ezer forint a fizetése, a vagyonnyilatkozata szerint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnökeként (így írta) 1 millió forint a bére. (Bízunk benne, hogy Papp Zsolt György, aki a „verekedős” Győrffy Balázs után valóban elnöke a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarának, nem veszi rossz néven ezt az elírást, Szél István ugyanis nem országos, hanem megyei elnök.)
A nyilatkozatokat önök is megnézhetik, a város honlapján elérhetőek.
Meglepetések akadtak a nyilatkozatokban, soroljuk:
- Márki-Zay Péter eddig minden családtagjának vagyonnyilatkozatát közzé tette, még idén januárban is. Most csak a vele egy háztartásban élőkét. Aki a Márki-Zay család többi tagjának vagyonnyilatkozatára kíváncsi, böngéssze a januárban közzétetteket, vagy legyen türelmes 2025 januárjáig, akkor ismét a teljes család nyilatkozatai elérhetőek lesznek.
- Markó Csaba a Lázár János vezette Építési és Közlekedési Minisztérium szakmai munkatársa – jelentsen ez bármit is.
- Szél István 2021-ben egy banktól 211 millió forintos hitelt kapott, valószínűleg ebből vásárolta meg a Székkutas környéki földeket, mintegy 100 hektárt.
- Van pedagógus, aki nem keres rosszul. A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 634 800 forint volt 2024. első félévében. Ehhez képest tényleg nem keres rosszul Szeibel Máté a havi 745 ezer forintjával (amiben nyilván benne van az igazgatóhelyettesként kapott vezetői pótléka)
- A Hódfónál a nagyon kevés hímzőt sem értékelik kellőképpen, anyagilag semmiképp, Fodor Györgyi fizetése csupán bruttó 278 ezer forint.
- Van olyan önkormányzat, ahol a referensek elérik a KSH szerinti átlagfizetést. Horgos Nóra az Algyői Polgármesteri Hivatalban 645 ezer forintot keres.
- A vagyonnyilatkozatok alapján a legkevesebbet Detki Dávidról tudhatunk meg.
- Kecskés Fanni még több szavazatot is begyűjthetett volna, ha már a kampányban nyilvános, hogy egy Trabant tulajdonosa.
Hozzászólások lezárva.