Ugrai Panna aranyérmes lett a rövidpályás úszó ob első napján

Ugrai Panna óriási egyéni csúccsal szerezte meg újabb magyar bajnoki címét 100m gyorson a XIX. Rövidpályás Országos Bajnokság szerdai nyitónapján. 53,37-es időeredményével 65 század másodperccel írta felül eddigi legjobbját.

Ezt követően bő félóra múlva már 50m hátúszásban láthattuk a legjobbak között rajtolni, ahol 27,66-os egyéni csúccsal magyar bajnoki ezüstérmet szerzett.

Rajta kívül Gál Olivér a 100m mellúszás döntőjében sokáig csatában volt a dobogóért. Végül egy rendkívül szoros futamban, 1:01,26-os egyéni csúccsal a 6. helyen végzett.

Veszelovszki Eszter a 100m mellúszás B döntőjében 1:14,52-es idővel a 7. helyen végzett.

Hódok 4x100m-es mix gyorsváltója két ifi korosztályú versenyzővel állt rajthoz, ám szenzációs egyéni teljesítményekkel megelőzték a BVSC és a Kőbánya csapatát is, és az olimpikonokkal tűzdelt győri kvartett mögött a bajnoki ezüstérmet szerezték meg

Az időeredmények a reakcióidőkkel együtt is egyéni rekordnak számítanak. Kis Noel – 49,23, Horváth Ákos – 51,14, Ugrai Panna – 52,74, Molnár Flóra – 54,64. A bajnoki ezüstérem az előfutamokban úszó Juhász Jankát is megillette.

A csütörtöki programban Horváth Ákosnak 200m pillangó, Ugrai Pannának 100m hát és 50m gyors, Molnár Flórának, Szentkereszty Cecíliának és Kis Noelnek 50m gyorsúszás lesz terítéken. Továbbá rajthoz áll a Hódok 4x100m-es női vegyesváltója is.