sajatbanner

Ugrai Panna a 8. helyen végzett 100m pillangón

A hódmezővásárhelyi úszó a nyolcadik helyen zárt 100 méter pillangón az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Ugrai Panna már a pénteki előfutamban, majd a középdöntőben is egyéni csúcsot úszott (57.12 mp), így az ötödik helyen került a fináléba. Ott sajnos nem tudta megismételni legjobbját, 57.59-cel lett nyolcadik. A számot a svéd Louisse Hansson nyerte 55.37 másodperccel.

Pannának ma még lesz szereplése, 19:20-tól a 4x50m mix gyorsváltóval (Nell Olivér, Jászó Ádám, Senánszky Petra, Ugrai Panna) áll rajthoz.

A szegedi Pádár Nikolett a 200m gyors elődöntőjében elért 1:53.51-es ideje nem csak egyéni csúcs, hanem új junior Európa-rekord is. A holnapi fináléba második idővel jutott be.