Továbbra is népszerű a Mezőgazdasági Kar

202 hallgató nyert felvételt az SZTE Mezőgazdasági Karra a 2024-es általános felvételi eljárás során – mondta Mikó Edit, az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja. Az idei felvételi eljárás újdonsága volt az intézményi pontok bevezetése a korábbi többletpontok helyett, valamint az, hogy a középszintű érettségi vizsga esetében a százalékos eredmény 2/3-át számították be a felvételi pontokba.

Sajtótájékoztatón ismertette a 2024. évi általános felvételi eljárás eredményeit az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja és általános dékánhelyettese. Elhangzott: alapképzésre nyert felvételt az összes felvett hallgató 89,1 %-a, 180 fő, míg felsőoktatási szakképzésre a felvettek 10,9 %-a, 22 fő. Legnépszerűbb szakunk a mezőgazdasági mérnöki BSc szak volt, mind nappalin, mind levelező tagozaton. Míg a felsőoktatási szakképzési szakok közül a legnépszerűbb a gyógy- és fűszernövények képzés (FOSZ) volt.

A ponthatárok a következőképpen alakultak:

  • állami ösztöndíjas BSc-n 200 és 229 pont között,
  • önköltséges BSc-n 230 és 460 pont között,
  • állami ösztöndíjas FOSZ-on 192 és 222 pont között alakultak a ponthatárok,
  • önköltséges felsőoktatási szakképzési szak nem indult

– foglalta össze az általános felvételi eljárás adatait Mikó Edit dékán.

Kiemelte, a hallgatói létszám további emelkedése várható, hiszen csak az általános felvételi
eljárás zárult le, a pótfelvételi eljárás július 30-án indult, az SZTE Mezőgazdasági Kar
meghirdetett képzéseire 2024. augusztus 7-én éjfélig lehet jelentkezni, online formában, a
www.felvi.hu oldalon keresztül.

A duális képzés az SZTE Mezőgazdasági Kar mind a négy alapképzési szakán választható, újdonság, hogy az új tanévtől már nemcsak nappali, hanem levelező tagozaton is. Erre a jelentkezési időszak most indul – hívta fel a figyelmet Hupuczi Júlia, általános dékánhelyettes. Feltétele, hogy a hallgató felvételt nyerjen a felsőoktatási intézménybe, a következő lépés a partnercég kiválasztása, ahol egy munkahelyi beszélgetésen is meg kell felelnie a hallgatónak.

Aki most nem tudott dönteni a duális képzési forma mellett, annak az első, vagy akár a második teljesített félév után is van lehetősége duális képzési formára váltani, általánosságban az alapképzési szakon tanuló hallgatók mintegy 10-12%-a választja ezt a képzési formát

– tette hozzá Hupuczi Júlia.

riporter

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!