sajatbanner

Tollrajzokkal kápráztatja el a közönséget a vásárhelyi szobrászművész

Nagy Attila (a képen) Tornyai-plakettes szobrászművész tollrajzaiból nyílt meg ma délután „A vonal bűvöletében” című kiállítás a Tornyai János Múzeum bejárati előcsarnokában. Az alkotó a tollrajzait örömmunkáknak tartja.

– Minden szobrász nagyon sokat rajzol… Vannak olyanok, akik egy kis füzetecskét hordanak a zsebükbe, s ha bármi eszükbe jut, leülnek egy padra, s lerajzolják. Én nem ilyen vagyok, de rajzoltam, amikor sokat vonatoztam, de mindig rajzoltam. Gyerekkoromban például csokival a falra, amikor más azt megette – árulta el Nagy Attila a korai kötődését a grafikához. Azt mondta, a képzelete szabadon szárnyalását örökíti meg. – Ha a művész gondol valamire, azt kifejezi. Ha előadóművész, akkor szavakban, mozdulatokban, ha képzőművész, akkor esetleg ilyen formában, amilyenben a kiállításon látható – tette hozzá.

Nagy Attila kiállításán tizenhat grafikát mutat be, közülük néhány a művészetszerető nagyközönség számára nem ismeretlen, mert azokkal az Őszi Tárlatokon már találkozhatott. A képek egy részén állatok láthatók. – Nagyon szeretem az állatokat, most is van kutyám, lovagoltam is. Az állatot, a tájat nagyon kedvelem és szeretem is rajzolni. Ezek az állatok jelentéstartalommal is bírnak. A képek úgy álltak össze, hogy az ember firkálgat-firkálgat, s egyszerre összeáll a kép, valami megmutatkozik a papíron. Szeretem ezt a módszert, hogy én is meglepődjek, hogy jaj, mi lesz ebből… – vázolta az alkotás folyamatát.

Miklós Péter szerint Nagy Attila művei egyszerűnek látszanak, de témaválasztásukban, mentalitásukban, értékhordozásukban mély alkotások,

A tárlatot megnyitó Miklós Péter eszmetörténész szerint Nagy Attilát köztéri szobrászként ismerjük, nagy alkotások megformázójaként. – A kő megformázása egészen más technikát, munka- és látásmódot igényel, mint a grafika vagy a festészet világa. De a kettő azért egymástól nem elválasztható, hiszen rajzokra, vázlatokra van szükség, hogy a kőből kibontakozzék a szobor – mondta. Hozzátette: Nagy Attila művei egyszerűnek látszanak, de témaválasztásukban, mentalitásukban, értékhordozásukban mély alkotások, s nem csak készítőjük szellemi felkészültségét mutatják, de azt is, hogy technikailag is nagyon jól felkészült ember.

A kiállításmegnyitónak zenei keretet Vágó János Bessenyei-díjas kürtművész játéka adott keretet. Szalkai László pedig a Nagy Attila barátomnak című verset mondta el.

Nézze meg a tollrajzok egy részét:

riporter

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!