Tizenhárom diák mérettette meg magát az SZTE tudományos diákköri konferenciáján

13 diák mérte össze tudását a hódmezővásárhelyi mezőgazdasági kar tudományos diákköri konferenciáján, ahol most középiskolásoknak szerveztek megmérettetést. A versenyzők az agráriumot érintő kérdéseket széles körben járták be dolgozataikban, voltak talajtani, növénynemesítési állattenyésztési és vadgazdálkodási előadások is. A diákok számára a szakmai fejlődés mellett a legjobbaknak járó elismerések is komoly motivációt jelentettek, 100.000 forintos ösztöndíjat és 50 felvételi többletpontot is nyerhettek.

13-an pályáztak és prezentálták választott kutatási témájukat a vásárhelyi mezőgazdasági kar kifejezetten középiskolásoknak meghirdetett Tudományos Diákköri Konferenciáján. Az intézmény számára fontos szempont egy ilyen versenyen a felkészült és motivált diákok felfedezése.

A diákok szakmai felkészültségét az intézmény többletpontokkal és ösztöndíjjal is jutalmazza. Az első helyezett 50 pont előnnyel indulhat majd a felvételi eljáráson és ha a mezőgazdasági karon kezdi meg tanulmányait 100 ezer forintot is kap. Ennek megfelelően komolyan felkészültek a középiskolások, volt, aki a Magyarországon őshonos juhfajtákról és a tenyésztésükről tartott előadást.

– Azért jöttem TDK-ázni, mert ide is szeretnék jönni továbbtanulni. Az első három helyen ezt az intézményt jelöltem meg. A családom 8 generáció óta tart juhokat – mondta el a VTV-nek Pusztai Benedek, akinek a nagyapja pont 50 éve, 1974 február 21-én vette meg az első 100 juhát.

Molnár Maxim, aki már második alkalommal van itt, vadgazda szeretne lenni, az előadásában pedig a dúvadak jelentett problémákat tárta fel a diákköri konferencián.

Felkészítő tanáromnak köszönhetem, hogy itt lehetek. Gyerekkorom óta kijárok vadászni és a vadászatok alkalmával ez a téma fogott meg engem a legjobban – számolt be motivációjáról a diák.

A mezőgazdasági karon újdonság, hogy a tudományos megmérettetésen résztvevői diákokat és felkészítő tanáraikat mentorprogrammal is segítik. Mindezt annak érdekében, hogy a versenyzők sikerrel vegyék az akadályokat és közelebb jussanak szakmai és továbbtanulási céljaikhoz.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!