sajatbanner

Tisztességesen helytállt a Kosársuli

A Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli vasárnap az Újpest-MT otthonában játszott.

A vásárhelyiek beszámolója szerint Rosemondnak köszönhetően 7-2-vel kezdett az Újpest, majd ugyan többször is sikerült közelebb zárkózni (az első negyedben hat különböző Kosársuli-játékos is feliratkozott a pontszerzők közé), a korán kialakított ötpontos előny a tíz perc végére megmaradt a hazaiaknak (23-18). A második negyed Borbáth triplájával kezdődött, ám fordítás helyett hamar nyolcra hízott a különbség. Ezt követően hasonló triplapárbaj kezdett kialakulni, mint amilyen a csütörtöki, SMAFC elleni hazai meccsen is. 34-31 volt a 16. percben és hiába igyekezett tartani a lépést a Kosársuli, 50-40-nel mentek szünetre a csapatok.

A harmadik negyed elején Pollák és Puszta kosarai jóformán eldöntötték az érdemi dolgokat, az ezek után érkező 7-0-s és 4-0-s széria csak a felzárkózás reményét hagyta nyitva. Az utolsó tíz perc 75-61-gyel indult, így csupán a kozmetikázásnak maradt szerep a végjátékra – az újpestiek a plusz húszért, a vásárhelyiek a mínusz tízért támadtak. Végül 101-84-el zárult a meccs.

Újpest-MT-Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 101-84 (23-18, 27-22, 25-21, 26-23)
NB I/B Zöld csoport, 15. forduló. Újpest, Bajza József Általános Iskola. Vezette: Menyhárt, Domán, Ntasis

Újpest: Rosemond 31/9, Katona 14, Pollák 8/6, Antoni 7/3, Horváth 6
Cserék: Varga 16, Puszta 13/6, Kelemen 5/3, Meződi 1, Bea –
Vezetőedző: Surmann Gábor

Kosársuli: Vejinovic 6, Varga Z. 26/18, Bodócsi 6, Varga Á. 14/6, Pavlovic 9
Cserék: Bálint 17/3, Borbáth 6/6, Megyesi -, Nánási –
Edzőpáros: Szablics Péter és Utasi Gábor

Utasi Gábor értékelése: ,,Egy nagyon jól dobó Újpest otthonába látogattunk, és ha sikerült volna limitálni ezt a kiváló teljesítményüket, talán még nyerhettünk volna is – tényleg remek napot fogtak ki, és az amerikai játékosukat sem tudtuk tartani. A csapat maximálisan odatette magát a bajnokesélyes otthonában, csak gratulálni tudok, megyünk tovább!”

Az U20-asoknál a második helyen álló újpestiek érvényesítették a papírformát és 79-50-re nyertek.