sajatbanner

Téli olimpia: történelmi magyar arany

Liu Shaoang olimpiai bajnok lett a rövid pályás gyorskorcsolyázók utolsó férfi egyéni számában, 500 méteren. A másik két magyar, Liu Shaolin Sándor, és Krueger John-Henry hamarabb kiesett. Ez a magyar sport első egyéni olimpiai bajnoki címe. A magyar fiú egy orosz és egy kanadai versenyzőt előzött meg a döntőben. A Liu testvéreknek magyar édesanyjuk és kínai édesapjuk van, és végig Magyarországon érték el sportsikereiket.

A férfiak 500 méteres egyéni versenyében előbb Liu Shaolin Sándor és Krueger John-Henry is búcsúzott a negyeddöntőben, Liu Shaoang maradt azonban magabiztosan vitte végig a napot.

A fináléban nem hagyott kétséget, a magyar fiú azonnal az élre tört, egyedül az orosz Ivliev volt vele versenyben, de megelőzni nem tudta, így első helyen, olimpiai bajnokként ért célba Ivliev és a kanadai Dubius előtt. Ezzel ő lett a magyar téli olimpia történetének első egyéni aranyérmese.