Tatár Zoltán elsőfokon pert nyert, a hivatal tovább küzd az igazáért
Hétfőn hirdetett ítéletet a Szegedi Törvényszék három hivatásos bíróból álló tanácsa a hódmezővásárhelyi Polgármesteri Hivatal és a volt jegyző, Tatár Zoltán közötti perben. A hivatal fellebez az ítélet ellen, tovább küzd a maga igazáért.
A jogi eljárást Tatár Zoltán kezdeményezte, mert jogtalannak tartotta a közszolgálati jogviszonyának megszüntetését. Szerkesztőségünket a volt jegyző e-mailben tájékoztatta az elsőfokú ítéletről.
Közleményében azt írja:
„A Törvényszék elsőfokú ítéletében megállapította, hogy a 2023. április 6-án kötött, a közszolgálati jogviszonyom megszüntetésére vonatkozó megállapodás jogszabályba ütközött, ezért semmis. A közszolgálati jogviszonyom az érvénytelen megállapodás alapján is megszűnt 2023. április 6-án, ezért a később, méltatlanságra hivatkozással közölt felmentésem is hatálytalan.
A közszolgálati jogviszonyom jogellenes megszüntetése miatt a Törvényszék kötelezte a Polgármesteri Hivatalt, hogy 15 napon belül fizessen meg 5,1 millió Ft kártérítést, valamint ennek 2023. április 7. napjától a kifizetés napjáig járó késedelmi kamatát.”
Fentieken túlmenően a Polgármesteri Hivatalt terhelik a saját perköltségei, így különösen a képviseletében eljáró ügyvéd munkadíja. (Megjegyzem, hogy az ügyvédi munkadíj az általam ismert megbízási szerződés szerint az 1 millió Ft-ot is meg fogja haladni.)
Az elsőfokú bírói tanács is akként foglalt tehát állást, hogy a Polgármesteri Hivatal többszörösen jogszabályt sértett az elbocsátásom kapcsán, ami miatt jelentős összegű kártérítés, valamint perköltség fizetésére köteles. Megjegyzem, hogy mindezt megelőzhettük volna, ha az akkori javaslatomnak megfelelően nyomban megegyezünk a kártérítés összegében. Ezen javaslatomat azonban Márki-Zay Péter visszautasította.
Az ítélet nem jogerős, ellene mindkét fél fellebbezhet. Magam részéről az ítélettel elégedett vagyok, ezért jelenleg nem tervezem fellebbezés benyújtását.”
A hivatal viszont fellebezni fog. Márki-Zay Péter polgármester azt mondta, hogy általában a munkaügyi perekben az alkalmazottaknak kedvez a bíróság, de azt is elmondta, hogy a volt a jegyzőt mintegy egy éve bocsátotta el az előző jegyző és aljegyző, nem jegyzői állásából, hanem csoportvezetői állásából, ha viszont nem bocsátották volna el, jóval több pénzt kifizettek volna már a bérére, mint most, hogy első fokon hat havi bérét ítélte oda a bíróság.
„Nekünk hat havi bér kifizetése mellett is megérte elküldeni Tatár Zoltánt, mellesleg ő tizenöt havi bért szeretett volna, úgyhogy nekünk megérte, hogy bíróságra mentünk. Az, hogy nem itt dolgozik, azt már nem is mondom, hogy mennyire megérte.”
Hozzászólások lezárva.