Tájképek és csendéletek Bende Roland Zsolt első vásárhelyi tárlatán
Nemcsak festményeit, de animációit is elhozta a Németh László Városi Könyvtárban hétfőn este nyílt tárlatára Bende Roland Zsolt vásárhelyi mozgókép- és animációtervező, grafikus, festőművész, akivel a Cserjés Katalin beszélgetett.
– Olyan alkotó érkezett közénk, aki számomra az ismeretlenségből tűnt elő. Sokféle újat hallottam róla, most ezt az életutat szeretnénk bemutatni – mutatta be Bende Zsolt Rolandot a szép számú érdeklődőnek Cserjés Katalin, az Art.Pagony Művészettörténeti Önképzőkör vezetője, nyugalmazott egyetemi docens, majd folytatott vele érdekfeszítő beszélgetést.
Az alkotó a Németh László Városi Könyvtár olvasótermében látható kiállításanyagában zömében leginkább tájakat ábrázoló festményei láthatók, de egy tévékészüléken time laps-ét, animációját is bemutatta és ott van az a háromdimenziós rovarmodell is, mellyel a stop motion animációját készítette.
Budapesten két képe már látható volt egy-egy kiállításon, de városában ez az első a hódmezővásárhelyi alkotónak, aki azt is elárulta, hogy nagyon sokat volt Németországban. – A festészethez idő kell, de az nem mindig volt elegendő. Most talán megadatik, hogy legyen, hogy többet tudjak alkotni. Azért az évek során összegyűltek a képeim és vannak már frissek is – mondta Bende Zsolt Roland, aki azt is elárulta, hogy gyerekkora óta nagyon szeret rajzolni, festeni, ezzel foglalta el magát. – Szerettem a játszótéren játszani, de legalább annyira az íróasztal fölé görnyedve rajzolni is. Rengeteg kifestőt kiszíneztem, képregényeket nézegettem. Iskolás koromban versenyeken vettem részt. A szakközépiskola után felhagytam az egésszel, családot alapítottam és asztalosként kezdtem dolgozni. 2016-ban vettem ismét elő a festékeimet, valószínűleg az interneten látható alkotók videóinak hatására – mondta.
Bende Zsolt Rolandtól azt is megtudtuk, hogy kezdetben autodidakta módon tanult festeni, majd grafikusi és festőművészi, utóbb pedig mozgókép- és animációtervező képzettséget is szerzett – az utóbbit a Magyar Rajzfilmstúdiónál, ahol grafikusi számítógépes programokat oktat.
Az esten közreműködött a George Street Session (Forrás Fanni ének, Králik Csaba szintetizátor).
Nézze meg kedvcsinálónkat a képekből.
Hozzászólások lezárva.