sajatbanner

Szegeden is tüntettek, elfoglalták a Belvárosi hidat

Szegeden is hidat foglaltak a tüntetők – az a néhány száz ember, akik 18 órakor megjelentek először a kormányhivatal előtt. Akárcsak országosan, Szegeden is futárok vitték a prímet, de ettől függetlenül jelen voltak politikusok is.

Tóth-Benedek Csanád mondott először beszédet, aki arról beszélt, elsősorban a jövőjükért tüntetnek és szerinte nem csak az elmúlt pár nap, pár hét, de akár az elmúlt 30, vagy akár 40 év is elhibázott volt Magyarországon. Elmondta, elképzelhetetlen lenne egy jogállamban az, hogy 48 óra alatt keresztülverjenek egy törvény a parlamenten, amikor néhány nappal azelőtt Gulyás Gergely a kormányinfón azt mondta, nincs napirenden a KATA módosítása.

A tüntetés politikamentesen szerveződött, de persze jelentek meg politikai szereplők. Többek között a Csongrád-Csanád megyei Momentum és a hódmezővásárhelyi Kossuth Kör, akikhez később csatlakozott Márki-Zay Péter is. Azonban ők nem szólaltak fel a tüntetésen, nem vállaltak főszerepet, az a futárok szervezésében maradt meg továbbra is.

A beszédek után a tömeg átvonult a Fidesz-iroda elé a Victor Hugo utcába, ahol természetesen ilyen időpontban már senkit nem találtak. Ezek után a közeli Belvárosi hídhoz vonultak és annak közepénél a hidat elfoglalták. Abban megállapodtak, hogy amennyiben mentő, vagy más, megkülönböztető jelzéssel rendelkező jármű jön, akkor nekik helyet adnak.

Este 8 óráig néhány száz ember letáborozott és lényegileg elfoglalta a hidat. A tüntetésen egyébként nem csak katások voltak jelen, hanem többen hangsúlyozták, szolidaritásukat vállalják, több pedagógus is volt ott, valamint dániai magyarok is.

Arról beszéltek a hídon, hogy nem mindennap kell tüntetni, hanem inkább saját környezetünkben kell megváltoztatni az emberek gondolkodását. Nem az a megoldás, hogy elhagyjuk az országot. Nagy a társadalom felelőssége is a változásokért. Ezt követően egy 12 pontos javaslatot fogadtak el.

Novák Katalin köztársasági elnök időközben ma aláírta a törvényt. Az államfő Facebook-oldalán azt írta, „alaposan megvizsgálta és megfontolta” az elfogadott törvényt, ahogy a hozzá érkezett észrevételeket is, de olyan okot, amely miatt az Alkotmánybírósághoz kellene fordulnia, nem talált.

riporter

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!