sajatbanner

Szabó Sándor: egy közös lista kell

Egy közös listát és miniszterelnök-jelöltet akar Szabó Sándor – erről az MSZP-s országgyűlési képviselő a párt mai, hódmezővásárhelyi sajtótájékoztatóján beszélt. A párt Csongrád megyei szervezete a márciusi kongresszusra készül a ma tartott elnökségi ülésén, ahol társelnöki rendszerről dönthetnek a szocialisták. Kis Andrea szerint aki az összefogást akadályozza, az nem a NER leváltásán dolgozik.

Céljuk, hogy szélesítsék a palettájukat, ezért mostantól nem csak Szegeden, hanem a megyét járva tartják az elnökségi üléseiket, Makó és Szentes után most Hódmezővásárhelyen – mondta el Szabó Sándor MSZP-s önkormányzati képviselő pártja mai sajtótájékoztatóján. Hozzátette: ezeken a településeken az elnökségi ülés után fórumot is tartanak, mert szeretnék jobban megismerni a helyiek problémáit.

Az elnökségi ülésen az elmúlt választásokat értékelik, és sor kerül a párt alapszabály-módosítására is, ami mint Szabó fogalmazott, „innovatív”, ugyanis ebben

döntenek a társelnöki rendszer bevezetéséről, és kimondják, hogy legyen előválasztás 2022-ben.

Egy lista kell

Szerinte az MSZP megújításának fő iránya az kell legyen, hogy a közel tíz éve kiépülő „önkényuralmi rendszert” felszámolják, amely igazságtalanságokat és egyenlőtlenségeket szül. Ehhez, mint mondta,

ellenzéki összefogás kell a Jobbiktól a Momentumig, egy miniszterelnök-jelölt és közös lista.

Ugyanakkor mint fogalmazott, nem elég a kormányváltás, ha nincs alternatíva. Aminek szerinte az esélyteremtő újraelosztás megvalósítását kell tartalmazza a jövedelmi különbségek csökkentésére. Emellett hangsúlyozta, hogy pártjának fontos a környezetvédelemmel foglalkoznia, amelynek kapcsán utalt a megyét is érintő nagy viharos időjárásra.

Meghatározó motor lennének

Szabó szerint a céljaik érdekében a „köztársaságpárti szövetségnek” nemzeti minimumot kell fölállítania az egészségügy, az oktatás, a lakhatás, a megélhetés és a zöldpolitika terén, ennek pedig az MSZP „meghatározó motorja” lesz. Mint mondta, az egészségügy és az oktatás terén már született ilyen, ez előbbinél a cél egy mindenki számára ingyenesen elérhető, minőségi és várólisták nélküli betegellátás, ahol az orvosoknak magasabb a fizetése.

Utóbbi kapcsán utalt a frissen elfogadott új Nemzeti Alaptantervre (NAT), amely szerinte „visszamegy a második világháború előtti időszakra, ahol Magyarország sérelmeiből nyújt identitást” , emellett mint fogalmazott, a politika túlságosan meghatározza, mit kell tanulnia a diákoknak, akik leterheltek, az oktatás pedig nem készít fel a jövőre, túl sok benne a lexikális tudás.

Kérdésre válaszolva arról beszélt, az MSZP az utóbbi időben eltért a karakteres baloldali politikától, amelynek a célja a szolidaritás és az esélyteremtés, ezért ezt újra kell fogalmazni. Lapunk kérdésére azt mondta, nincs még miniszterelnök-jelöltje tudomása szerint egyik, az összefogásban résztvevő ellenzéki pártnak sem, de ha lesznek, akkor közülük előválasztáson kell majd választani, és a befutónak nem kell feltétlen párthoz köthetőnek lennie.

Így nagyobb felelősség

Kis Andrea alpolgármester, az MSZP városi elnöke Szabótól azzal vette át a szót, hogy Szeged nekik mindig minta volt, a „demokrácia bástyája”, ahonnan sok mindent átvettek. Mint mondta, az összefogás gondolata már 2014-ben megfogalmazódott, de akkor az országos politikai helyzet nem volt kellőképpen érett, 2018-ban azonban, amikor „belevágták a fejszéjüket”, sikerre vitték – utalt Márki-Zay Péter összellenzéki polgármester-jelölt megválasztására. Az alpolgármester kifejtette, hogy aki az összefogást megpróbálja megakadályozni, az „a szemében nem a NER leváltásáért dolgozik”.

Mint mondta, ellenszélben, azaz a Fidesz-KDNP képviselőinek közgyűlési többsége mellett vezetni a várost hatalmas felelősség, de miután október óta megvan a többségük, még nagyobb, és a ciklus végén számon lehet majd kérni rajtuk a programjuk megvalósítását.

A vereséghez alázat kell, a győzelemhez sokkal nagyobb.

– fogalmazott. Tehernek nevezte az előző városvezetés hibáit, szerinte emiatt több száz millió forintos visszafizetési kötelezettségük van, ám szép munka szerinte, amikor látják, hogy a fiktív költségeket le tudják építeni.

Kis szerint az elmúlt időszakban olyan felzárkóztató programokon dolgoztak, amikkel „hálót adnak, nem halat”, azaz például adósságrendezést úgy adnak, hogy azt feltételekhez kötik.

riporter

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!