Szabó Marcell vezérletével 22 aranyat nyertek a NICS-HSÚVC versenyzői a cápa úszók országos bajnokságán

A vásárhelyi úszóklub hét váltója is a dobogó legfelső fokára állhatott a napokban Szegeden rendezett korosztályos úszó országos bajnokságon. A résztvevő 31 egyesület közül a NICS-HSÚVC csapata az éremtáblázat első helyén zárta a viadalt.

A négy napos versenyen a lányoknál 2011-12-es, a fiúknál a 2010-2011-es korosztály legjobbjai álltak rajtkőre a Tiszavirág Sportuszodában. A fiúk egyéni mezőnyében a NICS-HSÚVC tehetsége, Szabó Marcell kilenc, Nagy Olivér négy, Földesi Balázs egy aranyérmet szerzett, míg a lányoknál Mérai Jankának sikerült legszebben csillogó medált begyűjtenie.

Mindezt azzal tudták megfejelni, hogy a következő váltókban minden vetélytársat maguk mögé utasítottak:

• 4×100 méter mix vegyesváltó (Szabó Marcell, Földesi Balázs, Mérai Janka, Szabó Flóra)
  • 4×100 méter mix gyorsváltó (Mérai Janka, Oláh Ádám, Szabó Flóra, Szabó Marcell)
  • 4×200 méter fiú gyorsváltó, 4×100 fiú vegyesváltó, 4×100 méter fiú gyorsváltó (Földesi Balázs, Nagy Olivér, Oláh Ádám, Szabó Marcell)
  • 4×200 méter lány gyorsváltó, 4×100 méter lány gyorsváltó (Mérai Janka, Tóth Dorka, Botka Petra, Szabó Flóra)