Sok a félreértés az uszodába való belépéskor – mik a jelenlegi pontos szabályok?
Hétfőn nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt a Török Sándor Strandfürdő és a Gyarmati Dezső Sportuszoda, de csak azok számára, akik védettségi igazolvánnyal rendelkeznek. A belépési lehetőség azonban még messze nem általános. Az elmúlt napok tapasztalatai alapján sokan szeretnének bejutni olyanok is, akiknek még egyelőre nincs lehetőségük és ez sok feszültséget szült ezen a héten. Mik is a pontos szabályok, mire kell odafigyelnünk? Erről kérdeztük Katona Zsolt ügyvezetőt.
A Facebook hozzászólásokban sok valótlan információ terjeng, ez aggályos, és ezért is nagy szükség lenne arra, hogy pontosan tisztázzuk, mik a szabályok, mondta Katona Zsolt ügyvezető. Az embereknek végre lehetőségük van a létesítményt látogatni, ez örömteli, de számos szabály fennáll még.
Volt olyan kedves vendég, mondta Katona Zsolt, aki azzal jött, hogy neki papírja van arról, hogy volt Covidos, és másnap kapja majd a Kormányhivataltól az igazolást arról, hogy mennyi ellenanyagot termel a szervezete. A vendég azt gondolta, hogy ezzel az orvosi igazolással már látogathatja is az uszodát, de sajnos nem. A szabály, amit hangsúlyozott, nekik is be kell tartani, hogy a védettséget igazoló okmány mindennek az alapja, ez pedig az átesettek esetében egyértelműen a kártya, amit bizonyos időtartamra bocsát ki a kormányhivatal. Hozzátette, azok a 18 évet be nem töltött kiskorúak, akik szülővel, rokonnal érkeznek, be tudnak menni, ha az a felnőtt, akivel érkeznek, védettséget igazoló okmánnyal rendelkezik.
Katona elmondta, korábban gondot okozott az igazolt sportolók belépése is, de ezt gyorsan sikerült tisztázni, sportági országos szakszövetségek igazolt, versenyengedéllyel rendelkező sportolói mehetnek be az uszoda területére.
Állandó problémák, azok a szabályok, amik nem konzekvensek, esetleg nehezen ellenőrizhetőek, betarthatóak. Ilyenek például a gyógyászati kezelések, a részleg ugyanis védettségi igazolvány nélkül is látogatható lenne, csakhogy oda bejutni a fürdőn keresztül lehet, amihez viszont kellene a védettségi igazolás. Egy belépő a gyógyászati részlegbe 2 órahossza benntartózkodásra jogosítja fel a vendéget, ám a kezelés nem tart addig, a vendégnek 30-40 perc szabadideje lenne. Ez alatt nem tudják ellenőrizni, vajon igénybe veszi-e a fürdő szolgáltatásait. Azt sem tudják megoldani, hogy kevesebb időre vegyék a benntartózkodást, annak technikai megoldásáért nem ők felelnek, és nagy bonyodalommal járna. Ezért azt a döntést hozták, hogy a gyógyászati részleg is egyelőre csak védettségi igazolvánnyal látogatható. Ugyanilyen kérdést vet fel, hogy mi a helyzet az úszásoktatással, amit 18 éven aluliaknak tartanak. Ők akkor csak védettségi igazolással rendelkező szülővel jöhetnek be? Sok még a megválaszolandó kérdés.
Katonán kívül a fürdő több munkatársa is megerősítette, hogy az első nyitott hét tapasztalata az, hogy több vendég bosszankodott, nem ismerte a szabályokat, és olyan papírral akart volna bejutni, amivel nem lehetett. Ez fennakadásokat okozott, amik remélik, hogy a jövő héttől már megszűnnek.
Hozzászólások lezárva.