Rendhagyó tárlatvezetéssel indult az alkotótábor

Hétfő délután nagy érdeklődés övezte a rendhagyó tárlatvezetéssel egybekötött nyitókiállítást, amellyel elindult az idei Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor, és amely már több mint 50 éves múltra tekint vissza. A mártélyi faluházban öt rendkívüli művész munkáiban gyönyörködhetett a közönség.

Bajusz István festőművész, a Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor Egyesület jelenlegi elnöke nyitotta meg a kiállítást, amelynek elsődleges célja az, hogy a pozitivitást kiemelje. Az elnök azt is elmondta, hogy a kiállításra meghívták mindazokat, akik segítségével létrejöhetett a tábor, köszönetnyilvánításképpen.

Márki-Zay Péter polgármester köszöntő beszédében kiemelte, hogy milyen sok fiatal vesz részt az alkotótábor munkájában, ez a garancia arra, hogy az idén 59. alkalommal megrendezett alkotótábor tovább él és virágzik. A polgármester azt is elmondta, hogy a város amíg teheti, ha csak szerény mértékben is, de támogatni fogja a mártélyi alkotótábort, a művészeket. Arra is utalt, hogy a Mártéllyal közös hivatal egyfajta testvériességet kölcsönöz a két település kapcsolatának, a művészek pártolásában mindenképpen.

Szöllősi Sándor, Mártély alpolgármestere is köszöntötte a kiállításon megjelenteket, és kifejezte a település örömét és büszkeségét, hogy helyt adhat az alkotásnak már évek óta.

A kiállításon öt művész alkotásait tekinthette meg a közönség: Kovács Emese, Lőrincz Magdolna, Posta Piroska, Sárréti Krisztina valamint Vidovics Iván munkáit.

Bajusz István elnök elmondta, hogy az esetek többségében a néző értékeli a látott műveket önmagában, most a rendhagyó tárlatvezetés során Neuberger István festőművész, táborvezető feladatává vált, hogy szakmai szempontok alapján értékelje a kiállított műveket és hívja fel a figyelmet olyan részletekre, amelyeket csak a szakavatott szemek látnak.

A közönség meghallgathatta a szerző előadásában Haranghy Géza Az én Tiszám c. versét. A versválasztás nem véletlen, a mártélyi táj szépsége már a XIX–XX. század fordulóján odavonzotta a festőművészeket a tiszai holtág mellé, itt alkotott többek között Tornyai János, Endre Béla, Rudnay Gyula.

Bajusz István portálunknak elmondta, hogy az idei táborban mintegy 100 művész vesz majd részt, ki hosszabb, ki rövidebb ideig. Az itt született alkotásaikat a hagyományoknak megfelelően később megcsodálhatja a közönség is.

A hétfő délután megnyílt nyitókiállítást augusztus 11-ig lehet megtekinteni a mártélyi faluházban.

Az alkotótáborban született művek legjobbjai – szokás szerint – az Alföldi Galériában kerülnek majd bemutatásra, de a többi remekművet az augusztus 6-án, 18 órakor kezdődő kiállításon tekinthetjük meg a mártélyi faluházban.

riporter

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!