sajatbanner

Pontgazdag meccset nyert meg hosszabbításban a Kosársuli

Százhalombattán mind a két csapat elérte a 100 pontot, szerencsére a vásárhelyiek 4 ponttal többet szórtak.

A csapat a Pénzügyőr, a Sopron és a székesfehérvári Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia ellen aratott győzelmet követően ment Százhalombattára, ahol folytatódott nagyszerű sorozata. Októberben fantasztikus izgalmakat, hosszabbítást követően 72-70-re győzött a Vásárhely a Hódtóiban.

Az első negyedben először felváltva vezettek a csapatok, majd a Batta lépett el kicsit, amelyet szerencsére, Borbáth és Bősz hármasaival minimalizált Utasi Gábor együttese. (25-23)

a második 10 percben folyamatosan átvette a vezetést a vendég csapat, de ebből még egyenlítettek a hazaiak, a negyed végére azonban ismét a vásárhelyiek ragadták magukhoz a kezdeményezést. (44-50)

A harmadik negyedben először 10 fölé lépett a különbség, a Kosársuli javára, ebből triplákkal sikerült visszajönnie a Százhalombattának, és tette ismét szorossá a meccset. (67-71)

A negyedik negyed is őrült izgalmakat hozott. 74-73-nál ismét a hazaiak vezettek, innentől tényleg fej-fej mellett haladtak a csapatok és felváltva vezettek. Az utolsó percben két ponttal a hazaiaknál volt az előny, amit két jó büntetővel egyenlített ki a Kosársuli, és jöhetett a hosszabbítás. (93-93)

Amelyben mind a két csapat elég ideges volt. A Kosársuli 5–0-ás rohammal kezdett, amit 6 ponttal visszavert a Batta, ám innentől már csak büntetőből találtak be, egyszer. A végét jobban bírta a Kosársuli, így ismét egy ,,horrorizgalmakat” tartogató meccsen nyertek a vásárhelyi srácok. (100-104)

A vásárhelyi csapat maradt a 10. helyen a tabellán, ám pillanatnyilag már csupán két győzelemnyi a hátránya az 5. Pakssal szemben.

A meccs legeredményesebbje a 35 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplázó Rosic lett.

NB I/B Zöld csoport, 18. forduló:

Százhalombattai KSE-Vásárhelyi Kosársuli 100-104 (25-23, 19-27, 23-21, 26-22, 7-11)

Százhalombatta, kosárlabdacsarnok. Vezette: Pécsi, Földesi, Propszt

Százhalombatta: Csík 35/9, Seregély 5/3, Tóth 16/9, Kovács S. 15/9, Láncos 4
Cserék: Montai 12/3, Novák 10/3, Fossong 3/3, Kövér -, Gaál -, Rácz -, Kovács M. –
Vezetőedző: Horváth Balázs

Kosársuli: Rosic 35/15, Borbáth 7/3, Balogh 3, Bálint 18/6, Orgona 18/12
Cserék: Kelemen 7/3, Pinnyey 6, Kass 5/3, Bősz 3/3, Knyur 2
Edzőpáros: Utasi Gábor, Saša Vejinović

Utasi Gábor: „Egy nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. A játékosok megmutatták, hogy szoros meccsen is helyén a szívük. Sajnos ma a védekezésünk nem igazán működött, túl sok volt az egyéni, apró hiba, amit ellenfelünk azonnal kosárral büntetett. De a győzelem megvan és ez volt a cél. Jövő héten lehet meg hazai pályán zsinórban az ötödik győzelem, amit fontos mérföldkő lesz.

Folytatás február 9-én, pénteken, amikor a 2. helyen álló Tiszaújváros látogat a Hódtói Sportcsarnokba. A tiszaújvárosiak ugyanúgy négy sikert számlálnak zsinórban, így a bajnokság két legjobb formában lévő csapata néz majd farkasszemet egymással.

Az U20-as csapat 48-29-es, magabiztos első félidő után simán, 93-64-re nyert, így továbbra is harmadik a tabellán, miközben győzelemben utolérte az egy meccsel kevesebbet játszó Nagykőrös, Zsíros Akadémia kettőst.

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli