sajatbanner

Pleszkán: „A vasárnap győzelem erőt, lendületet és hitet adhat”

Pleszkán Tibor két hódmezővásárhelyi gólból is kivette a részét a hétvégén, a Szegedi VSE elleni NB III-as bajnokin. A vasárnapi meccsről és a soron következő Rákosmente elleni összecsapásról kérdeztük.

Kezdjük egy érdekes statisztikával. Pleszkán Tibor még év elején, a téli átigazolási időszakban érkezett csapatunkhoz és eddig minden vásárhelyi tétmeccsén legalább duplázott. A dolog pikantériája persze az, hogy a tavasszal csupán két találkozón volt a megyei élvonalban a koronavírus miatt. A Csongrád ellen kettő, a Röszke ellen három gólt szerzett Pleszkán, a mostani szezonnyitón pedig újfent duplázott, fejjel és lábbal is eredményes volt. A SZVSE elleni meccsen ráadásul különösen kellettek az ő góljai is, hiszen nagyon gyorsan hátrányba került a csapat.

„Az sosem szerencsés, ha egy csapat az első percben gólt kap. Az szerintem senkinek sem jött jól. Igyekeztünk túltenni magunkat rajta, de az első 15-20 percben érződött rajtunk. Aztán igyekeztünk fogást találni, de átütő erő ekkor még nem volt a játékunkban szerintem. Az első félidő vége felé talán már voltak olyan dolgok, amelyek előrevetíthették, hogy a fordulás után tudunk egyenlíteni vagy akár vezetést is szerezhetünk. Jól kezdtük a második félidőt, jókor jött a gól, így lélektanilag is előnybe kerültünk, ráadásul erőben is jól bírtuk. A két cserénk sokat hozzá tudott tenni a játékunkhoz. A második gól után picit benne volt a levegőben, hogy a SZVSE egyenlíthet, de nagy erőket mozgósítottunk, hogy kapott gól nélkül hozzuk le a meccset. A végén pedig volt két jó kontránk, összességében így jól sikerült a meccs nagyon” – tekintett vissza csatárunk a megyei rangadóra.

A hétvégén pedig már jön a következő kör, ráadásul egy zsúfolt időszak következik, hiszen egyetlen hét leforgása alatt három mérkőzést is játszik a HFC, ami ezen a szinten nem nevezhető megszokottnak. A sort vasárnap a Rákosmente elleni összecsapás nyitja.

„Eléggé feszített lesz a tempó. Ebben a hónapban még van hét tétmérkőzésünk, ami azt jelenti, hogy szinte 4 naponta játszunk. Ez azért ezen a szinten nem egy megszokott dolog. Elválik, hogy hogyan tudunk ehhez alkalmazkodni. A felkészülés során igyekeztünk mindent megtenni azért, hogy jó erőállapotba legyünk. Majd kiderül, hogy ez mennyire tud megvalósulni. Viszont oda kell figyelnünk magunkra és a lehető legkevesebb sérülés nélkül lehozni a következő mérkőzéseket. Nagy lutri, hogy a Rákosmente ellen mi vár ránk, szerintem felesleges lenne találgatásokba belemenni a részemről. Annyi biztos, hogy ez a vasárnapi győzelem erőt, lendületet és hitet adhat nekünk arra, hogy a lehető legjobban folytassuk a szezont.”

Forrás: Szeri Csaba, sajtóreferens