Passióval készültek húsvétra a Liszt diákjai

Oratóriumszerűen adták elő a Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolájának hetedik és nyolcadik osztályos diákjai Krisztus kínszenvedésének és kereszthalálának történetét, azaz a passiót hétfőn délelőtt a Szent István-templomban.
A húsvéti ünnepkör hagyományai szerint, oratóriumszerűen, gregorián énekekben és prózában adták elő a Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája hetedik és nyolcadik osztályos tanulói a passiót, Krisztus kínszenvedésének és kereszthalálának történetét.
– Számomra ez nagyon jó élményt jelent, mert nem mindenkinek adatik meg, hogy eljátssza ezt a szerepet – árulta el a harmadik evangélista szerepét alakító 7.b osztályos Szabó Katica. – A passió nagyon tiszteletre méltó történet, ami engem megérint. Átnéztem otthon a szöveget, és sokat gyakoroltuk az osztállyal és az évfolyammal. Énekeket is tanultunk hozzá – tette hozzá.
– Másfél hete kérdezték, hogy elvállalom-e Jézus szerepét. Örömmel vállaltam, majd a próbákon gyakoroltam a szöveget, amit otthon is egyszer-kétszer átnéztem – mondta a 8.a osztályos Szabó Cseke Márton, aki tavaly az evangélista szerepét alakította. – Nagyon nagy megtiszteltetés, hogy én mondhatom el Jézus szavait.

– Az a célja a passiónak, hogy a legnagyobb keresztény ünnepről – Jézus szenvedéséről, haláláról és feltámadásáról – is tudjanak a gyermekek, és így léphessenek be a húsvéti szünetbe – mondta Mázas Orsolya, azaz Mariann nővér, az iskola hitéleti igazgatóhelyettese. – Az ének is nagyon sokat ad ehhez, a felolvasás szövege pedig az evangélium alapján íródott, és bízunk benne, hogy megérinti a nézőket. A passió összeállításakor együtt dolgoztunk a magyar- és énekszakos kolléganőkkel. Az üzenet miatt tartjuk ezt különösen fontosnak, hogy ez eljusson a tanítványainkhoz – és rajtuk keresztül a családjaikhoz vagy bárkihez, aki ezt megnézi – tette hozzá.
A Domonkos nővérek által összeállított prózai részhez illő gregorián énekeket az iskola énekszakos tanárai válogatták össze. A passiót a 3–8. osztályosok nézték végig. Az első és második évfolyamos diákok az iskolában maradtak, számukra korosztályuknak megfelelő foglalkozást tartottak.
Hozzászólások lezárva.