sajatbanner

Őrületes meccset nyert a Kosársuli a negyeddöntőben

Hollywoodi forgatókönyvekbe illő, ahogy az elődöntőbejutásért folyó párharc első, hazai mérkőzésén győzött a Kosársuli.

Egylabdás meccsen szerzett előnyt az NB I/B-s férfi kosárlabda bajnokság negyeddöntőjében a Vásárhely együttese. Pedig nem úgy kezdődött a találkozó, ahogy a vendéglátók és lelkes szurkolóik szerették volna. A vetélytárs Tiszaújváros sokkal koncentráltabban indította támadásait, uralta a saját palánkja körüli területet, minek eredményeként egyre inkább elhúzott a hazaiaktól. A harmadik negyedben már 16 pontos előnyre tettek szert az újvárosiak. A játékrész végén valami elkezdett pislákolni Kelemen Balázséknál, elkapták a ritmust elől és hátul is, és olyan szenzációs hajrát produkáltak, amire nem volt példa az idényben. A vezetést csak az utolsó percben az utolsó dobással tudta átvenni a Kosársuli, de ez elég volt a sikerhez.

Vásárhelyi Kosársuli – Tiszaújvárosi Phoenix KK 73-71 (13-24, 16-18, 20-20, 24-9)

Vuk Pavlovic vezetőedző: – Nagyon nehéz mérkőzés volt. Nehezen is indult, a Tiszaújváros sok extra kosarat dobott, a mi védekezésünk pedig nem működött és ezáltal rossz ritmusban támadtunk. Hátrányba kerültünk és sokszor olyan megoldásokat próbáltunk nyújtani támadásban, hogy hirtelen szerettünk volna visszajönni a mérkőzésbe, ami görcsös, nem mindig koncentrált védekezést is eredményezett. Ez a harmadik negyed végén, negyedik negyed elején megtört, végre elkezdtünk csapatban játszani, elkezdtek bemenni a dobásaink, sokszor megszereztük a lepattanókat. A szív győzött – nem jó játékkal sikerült nyerni, ami talán még értékesebbé teszi a sikert. A párharc első mérkőzését gondoltam előzetesen a legnehezebbnek, bízom benne, hogy ezek után már felszabadultabban tudunk játszani. Gratulálok a csapatnak, és szeretném megköszönni a szurkolóknak a támogatást, óriási hangulat volt! Így, hogy ilyen izgalmasra sikerült a mérkőzés, talán még nagyobb hangulatot csináltak, de bízom abban, hogy a közeljövőben nem kell ilyen szoros meccseket átélni.