sajatbanner

Óriási küzdelemben kikapott a HFC a Puskás Akadémiától

Zárt kapus, MOL Magyar Kupa labdarúgó mérkőzést rendeztek ma Hódmezővásárhelyen a Városi Stadionban. A HFC egyetlen Csongrád-Csanád megyei csapatként volt még talpon a legjobb harminckettő között. A kék-sárgákra azonban most rendkívül nehéz meccs várt, hiszen az NB I-ben szereplő és ott jelenleg a második helyen álló Puskás Akadémia csapatával kellett megküzdeni a legjobb 16 közé jutásért. Óriási küzdelemben végül 3:0-ás felcsúti siker született.

Nagyon szomorú, hogy a pandémia helyzet miatt a HFC-nek zártkapus mérkőzésen kellett fogadni az NBI: második helyezettjét. Az első percekben a vendégek léptek fel támadólag, a HFC hősiesen védekezett. A 13 percben egy véleményes 11-esből Plsek Jakub szerzett vezetést a felcsútiaknak. Ezután vissza vették egy kicsit a tempót a vendégek. Hadzhiev a 30. percben piros lapot kapott lerántásért. Tíz ember ellen egy kicsit kiegyenlítetteb lett a játék, de a második játékrészben bebiztosította győzelmét a fáradó hazaiakkal szemben a Puskás Akadémia

Nagyon komoly tettet hajtott   végre a HFC, hogy egyedüli Csongrád Csanád megyei csapatként első osztályú csapattal mérkőzhetett meg. A végeredmény: HFC-Puskás Akadémia 0-3.