Óriási átcsoportosítások voltak a költségvetésben egy éjszaka alatt

Ezt az mfor szúrta ki. Ki nem találnák, mely ágazat kaszált belőle nagyot. Hát persze hogy például a sport. Persze a szabadidősportnak még lehetne örülni is, de nem erről van szó.

Ahogy írják, a rég kiürült Gazdaságvédelmi Alapból 261 milliárd forintot vettek ki, további átrendezésekkel további közel 45 milliárd forintot pakolásztak át. A legnagyobb nyertesek között ott a sport, de sok jutott vasúti költségtérítésre, vasútfejlesztésre, a Budai Vár építkezéseire, az Eximbank tőkeemelésére is, írja az mfor. Azért egy milliárd csurrant-cseppent a kormányzati kommunikációnak is.

A lap szerint a Gazdaságvédelmi Alapból, mivel az már gyakorlatilag üres, a 261 milliárd forint átpakolása valójában a költségvetési hiányt fogja tovább növelni.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium alá tartozó fejezetekbe közel 101 milliárd forint került. Ebből 22,1 milliárd forint vasúti személyszállítási közszolgáltatások költségtérítésére megy, ezzel egyet is lehet érteni, pótolni kell a jelentős kieséseket, és mint több évtizede mindig, most is reméljük, hogy ez a mi, mint az utazóközönség javára lesz felhasználva, vagy a beosztottak jobb életkörülményeire és még véletlenül sem a vezetők javadalmazására. Hangsúlyozom, több évtizede.

Sokat kap a motorsport is: 20,4 milliárd forintot a Magyar Autó-Motorsport Fejlesztési Ügynökség beruházásaira különítenek el.

Összehasonlítva, az egyetemek, főiskolák dologi kiadásaira bő 3 milliárd forint jut, kutatás-fejlesztésre 435 millió forint.

A Miniszterelökséghez 82,8 milliárd forint jut ost. Ebből a legnagyobb összeg, 73,6 milliárd forint az úgynevezett Nemzeti Hauszmann Tervre, ez a program a Budai Várnegyed rekonstrukcióját, felújítását, a II. világháború után lerombolt épületek újjáépítését célozza.

Az Eximbank tőkeemelésére (amely a Külgazdasági és Külügyminisztérium alá tartozik) 40 milliárd forint fog jutni.

A Miniszterelnöki Kabinetirodához 12,8 milliárd forinthoz jut, a turisztikai fejlesztési célelőirányzatra.

A Gazdaságvédelmi Alap 261 milliárd forintja mellett tovább 40,4 milliárd forint átcsoportosításáról is rendelkezik a határozat. Ennek értelmében

  • 21,8 milliárd forint kerül ki a lakástámogatásokból,
  • 18 milliárd a szociálpolitikai menetdíj-támogatásokból,
  • 258 millióval csökken a külügy dologi kiadásaira szánt összeg,
  • 210 millióval a közgyűjtemények dologi kiadásaira szánt összeg,
  • 43 millióval kevesebb jut a hangszercsere programra,
  • 5,7 millió kerül ki az ingyenes tankönyellátás támogatásából.

A sport természetesen nagy nyertes, főleg persze a versenysport.

  • 10 milliárd forint megy a sportakadémiák támogatására.
  • Több mint 3,5 milliárd forint jut kiemelt sportegyesületek működésének támogatására,
  • közel 3,4 milliárd forint pedig az ő sportlétesítményeik fenntartásának és üzemeltetésének támogatására.
  • Az MLSZ kap 3 milliárd forintot,
  • a korcsolyázó szövetség (elnöke Kósa Lajos) félmilliárdot,
  • a természetjáró szövetség (elnök: Garancsi István) 450 milliót.
  • Sport népszerűsítésére újabb 265 millió forint jut,
  • közel 200 millióból sportági fejlesztési koncepciók megvalósításával összefüggő feladatokat támogatnak.

A Járvány Elleni Védekezés Központi Tartaléka 2,1 milliárd forinttal csökken a határozat értelmében, ebből 1 milliárd az egyetemek, főiskolák dologi kiadásai kerül át, a többi a fővárosi, megyei kormányhivatalok és járási kormányhivatalok kiadásait fedezheti.

A Központi Tartalékokból is kikerül 1,9 milliárd forint, ebből több mint 1 milliárd Kormányzati kommunikációval és konzultációval kapcsolatos feladatok sorra íródott át. A Magyar Államkincstár közel 890 millió forintot kap dologki kiadásokra a pénzből.

Forrás: mfor

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!