sajatbanner

Olimpia: Szilágyi Áron döntős

Sajnos nem kezdődött jól a magyar versenyzők számára a megnyitó utáni első nap Tokióban az olimpiai játékokon. Az egyetlen kivételt a kétszeres olimpiai bajnokként a a japán fővárosba érkező Szilágyi Áron volt, aki a döntőbe jutott a férfi kardozók között, illetve van egy vígaszágasunk is.

Mindamellett fontos megjegyezni a coubertini eszmét, hogy a részvétel a fontos, még akkor is, ha 2021-ben már nem pont az a szellem uralkodik az olimpiák felett, mint 1896-ban, az athéni játékokon. Ezt az elé szerettem volna megjegyezni, hogy a megnyitó utáni első nap nem volt fényes ezen kívül a magyarok számára:

• Mészáros Eszter sportlövő a női légpuskások alapversenyében a 20. helyen zárt, így nem került be a nyolcas döntőbe,
  • A kardvívó Decsi Tamás és Szatmári András is az első körben búcsúzott a férfi kardvívók versenyében (Szilágyi Áronról később),
  • Befejezte olimpiai szereplését az egyetlen magyar ökölvívó, Gálos Roland, aki a férfiak 57 kg-s versenyének első fordulójában kapott ki egyhangú pontozással kazah ellenfelétől,
  • Taekwondoban a férfiak 58 kg-osok versenyében induló Salim Omar az első fordulóban kikapott az olasz Vito Dell’Aquilától, de mivel az ellenfél a döntőig menetelt, ezért ő még vígaszágon eljuthat a bronzéremig,
  • Csernovitzki Éva a női cselgáncsozók 48 kilós súlycsoportjában első meccsét ipponnal megnyerte, a másodikon viszont ipponnal kikapott a szám világbajnokától, a japán Tonaki Funától és ezzel kiesett,
  • Szudi Ádám, Pergel Szandra asztaliteniszező vegyes párosunk az első fordulóban a nyolc közé jutásért simán, négy játszmában kikapott a hongkongi páros ellenfelétől.

Ellenben Szilágyi Áron bejutott a délutáni döntőbe a férfi egyéni kardvívásban, és lehetősége van arra, amit eddig senki nem tudott megcsinálni, 3 egymást követő olimpián egyéni bajnoki címet szerezzen. Ezekkel a hírekkel, valamint az úszók és Salim Omar eredményeivel délután visszatérünk.