sajatbanner

Ők kaptak városi elismerést Vásárhelyen augusztus 20-án

Mint arról már beszámoltunk, Erdős Péter lett a díszpolgár. Mutatjuk a többi díjazottat is.

Pro Urbe Díjban részesült Egyed Béla, a Hód-Mezőgazda Zrt. korábbi vezérigazgatója. Az Állattenyésztési Napok életre keltője, elindítója, ötletgazdája volt, amely az elmúlt 27 évben már nemzetközivé nőtte ki magát és egyben Magyarország legnagyobb agrárkiállítása. 2019. augusztus 20-án Dr. Nagy István agrárminiszter az Életfa Emlékplakett Bronz fokozata elismerést adományozott részére, a szarvasmarha-, és lótenyésztésben, valamint az Alföldi Állattenyésztési Napok létrehozásában és szervezésében ellátott tevékenységéért. A Holstein-fríz Tenyésztők Egyesülete elnöke.

Pro Urbe Díjat kapott Pokomándi Zsuzsanna, általános iskolai tanár, néptánc tanár, kézműves oktató, népművelő. Az 1976-ban megalakult Városi Vegyeskar egyik alapítója. 1986-88-ig a Megyei Művelődési Központ ének-zenei főelőadója. 1988-2006-ig a Petőfi Sándor (ma Bessenyei Ferenc) Művelődési Központ munkatársa nyugdíjazásig. A városban elsőként szervezett mazsorett csoportot. Hét alkalommal díjazták munkáit, kapott Minisztériumi fődíjat, a Csongrád Megyei Közgyűlés díját és a Magyar Kézművességért Alapítvány díját is. 1970-től tanítja a necckészítés fortélyait, tábort vezet. Több mint 60 kézműves alkotása iparművészeti zsűri számmal elismert. Munkái kb. 130 kiállításon, pályázaton szerepeltek, több csoportos kiállítása volt külföldön is. Ma is tanít, szervez.

Signum Urbis Honorantis díjat vett át Dr. habil Cserjés Katalin. Budapesten született, kisgyermek kora óta Hódmezővásárhelyen él. A Bethlen Gábor Gimnáziumban érettségizett, majd a József Attila Tudományegyetemen szerzett magyar-orosz szakos diplomát. A Bethlen Gábor Gimnázium tanára lett, majd később a JATE Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója. 1987-ben egyetemi adjunktus, 2015. szeptember 1-től egyetemi docens. 2009-ben átvette a Hajnóczy-hagyatékot, azóta a Hajnóczy Péter Hagyatékgondozó Műhelyt vezeti, de az El-Kozovszkij-munkacsoport létrehozása is az ő nevéhez kötődik, tagja lett a Madách Társaságnak is. Ezen csoportok tevékenysége mára már országossá szélesedett. Folyamatosan publikál. 2017-ben két jelentős tanulmányát a Németh László Városi Könyvtárban mutatta be. Múzeumpedagógiai munkássága is kimagasló. Tárlatvezetéseket tart a REÖK-palotában, a Ludwig Múzeumban, a Tornyai János Múzeumban és az Alföldi Galériában. Két művészettörténeti-kortárs művészeti önképzőkört vezet, a REOK-ben és Hódmezővásárhelyen a Németh László Városi Könyvtárban.

Imre Sándor kovácsmester a kihaló mesterség utolsó vásárhelyi művelője a Tarján városrészben dolgozik. Életműdíjat kapott 2020-ban. Keze munkáját több ismert felújított műemlék épületeinket megtaláljuk, részt vett a szegedi zsinagóga kovácsoltvas kapujának, az ópusztaszeri emlékparkban lévő szélmalom vas alkatrészeinek és a gyulai vár, illetve a szegvári kastély létrehozásában vagy felújításában is.

Vitéz Kádár Imre József Hódmezővásárhelyen született 1933. június 25-én. Az 1956-os forradalom idején jelentkezett a hódmezővásárhelyi nemzetőrséghez. Feladata a hívások és parancsok közvetítése volt. A honvédből lelkiismeretes munkájának köszönhetően nemzetőr főhadnagy lett. Novemberben fontos szerepet vállalt a jelentős túlerőben lévő szovjetekkel történő tárgyalások felvételében, igy emberi és anyagi áldozatok nélkül foglalták el a várost. Sikerült elérnie, hogy szülővárosában ne rendezzenek véfürdőt a szovjetek a bevonuláskor. Az 1956-os szerepvállalása miatt eljárást indítottak ellene, a népi demokratikus államrend veszélyeztetése címen. Munkahelyéről elbocsátották.
1991. október 23-án 56-os emlékéremmel tüntették ki. 2008. május 31-én 1956-os érdemei elismeréséért vitézzé avatták. 2011-ben a Hazáért érdemkereszttel tüntették ki.

Lászlai Ferenc Attila tűzoltó zászlós 2007. április 01. óta teljesít szolgálatot a Hódmezővásárhelyi Hivatásos Tűzoltó- parancsnokság állományában. Az eltelt 14 év szolgálata során folyamatosan bizonyította rátermettségét. A hivatásos tűzoltókra jellemző szervezeti kötödése és elköteleződése példaértékű, a rábízott feladatokat mindig az elvárható legnagyobb szakmai tudással hajtja végre. Ismereteit folyamatosan bővíti, jelenleg a napi munkavégzés mellett a Nemzeti Közszolgálati Egyetem másodéves levelező hallgatója. Példamutató szolgálatteljesítéséért és szakmai tudásáért többször parancsnoki elismerésben részesült. Több nagyobb tűzeset felszámolásában és bonyolultabb műszaki mentések végrehajtásában vett részt, ahol a tűzoltás és műszaki mentés során tanúsított magatartása, szakmai ismerete a beosztott tűzoltó bajtársai számára is követendő példaként szolgál.

Az Év Rendőre kitüntetést az idén Tóth Roland címzetes őrnagy kapta. Tóth Roland 2002. július 1-jén kezdte meg hivatásos szolgálatát a Rendőrtiszti Főiskola állományában, majd a bűnűgyi szak elvégzését követően első tisztként a Budapesti Rendőr-főkapitányság állományába vizsgálónak nevezték ki. A Csongrád Rendőrkapitányság Bűnűgyi Osztály állományába 2005. július 1-jével került áthelyezésre nyomozónak, majd ugyanott 2007. december 1-jétől főnyomozó lett. A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság Bűnűgyi Osztály Nyomozó Alosztályán 2008. szeptember 1-jétől kezdte meg főnyomozói feladatainak ellátását, majd 2010. december 16-ai hatállyal a Vizsgálati Alosztály állományába kiemelt fővizsgálóként került kinevezésre. 2013. február 1-jét követően a Vizsgálati Osztály állományában folytatta.
Munkáját mindig szakszerűen, alaposan és pontosan végzi, munkatársaival és feletteseivel kapcsolata egyaránt harmonikus, a kapott utasításoknak maradéktalanul eleget tesz. A parancsnokai által rábízott feladatokat legjobb tudása szerint végrehajtja.

Tekintsék meg az eseményen készült képgalériánkat:

riporter

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!