Nemzeti Emlékezet Hete az Emlékpontban
A kommunista diktatúra évtizedeit bemutató Emlékpont megnyitása óta minden évben tudományos és oktatási programsorozatot szervez október 23-ához, az 1956-os forradalom és szabadságharc ünnepéhez kapcsolódóan. Az idén a Nemzeti Emlékezet Hetén a tanórák mellett pénteken 11 órától a 20. századi magyar történelem „világrengető” pillanatainak hőseit, áldozatait és eseményeit mutatják be a hódmezővásárhelyi közgyűjteményben – hívja fel a figyelmet az intézmény.
Az október 21-i történelemtudományi tanácskozás nyitóelőadásán dr. Nagy Gyöngyi, a Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola pedagógusa a közelmúltban elhunyt WittnerMária (1937-2022) forradalmár és egykori halálraítélt személyét idézi meg. Presztóczki Zoltán és dr. Zeman Ferenc levéltárosok hódmezővásárhelyi baloldali politikusok portréit „villantják fel”: előbbi a parasztpárti nemzetgyűlési képviselő Papp János életútjába enged bepillantást, majd a Rákosi és Kádár börtöneibe zárt szociáldemokrata Takács Ferenc és Erdei István kálváriáiról esik szó.
Dr. habil. Miklós Péter történész, címzetes egyetemi tanár, a hódmezővásárhelyi kulturális intézmények főigazgatója A forradalom „forgatókönyve” című referátumában 1956 megyei eseményeit tárja az konferencia hallgatósága elé.
A Nemzeti Emlékezet Hete programsorozatán Dr. Miklós Péter két alkalommal rendhagyó történelemórát tart: október 19-én Fiatalok a kommunista diktatúra ellen címmel, majd 21-én kora délelőtt az 1956-os forradalom és szabadságharc idejéből származó pillanatképeket mutat be helyi középiskolásoknak.
Hozzászólások lezárva.