Negyven pár táncol a szombat esti diákbálon
Közös bálra készülnek a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum vásárhelyi diákjai. A szombat estére szervezett eseményen negyven pártól láthatja a nyitótáncot a közönség.
A Hódmezővásárhelyi SZC Eötvös József Technikum, a Hódmezővásárhelyi SZC Corvin Mátyás Technikum és Szakképző Iskola, valamint a Hódmezővásárhelyi SZC Corvin Mátyás Technikum és Szakképző Iskola Kalmár Zsigmond Szakképző Iskola Intézményegysége tanulói izgatottan, fegyelmezetten és nagyon lelkesen tanulják a lépéseket, a koreográfiát.
– Érzik a súlyát az eseménynek, amely felnőtté válásuk fontos állomása – nyilatkozta a táncot betanító házaspár.
Bakacsi László, a Kalmár gépészmérnök végzettségű oktatója és felesége, Bakacsiné Rostás Edit közel húsz éve tanítják a vásárhelyi nyitótáncosokat. A gépjármű mechatronikus és hegesztő diákjai körében szigorúságáról híres Bakacsi László oktató a táncpróbákon is megköveteli az odafigyelést, pontosságot, a fegyelmezettséget és a kitartást. A két tánctanár a munkában is harmonikusan működik együtt, nem csak a magánéletben. Kiegészítik egymást. (László, persze, a maga humorával erről azt mondta, a „jó zsaru, rossz zsaru” szerepeket osztották ki egymás között. Az olvasókra bízom annak eldöntését, vajon ki melyiket vállalta.)
Edit szerint, bár nagyon fontos és alapvető a lépések ismerete és a pontosság, ám elsősorban mégis csak az a cél, hogy a „nagy egész”, a koreográfia összeálljon, a fiatalok pedig jól érezzék magukat, örömmel készüljenek azok is, akiknek esetleg kevésbé jó a ritmusérzéke, vagy kevésbé mozognak könnyedén.
– Nagy előny, hogy párban dolgozhatunk – mondja László – hiszen nem kis feladat egy nyolcvan embert megmozgató előadás létrehozása kb. nyolc hét alatt. A februári bálra bécsi keringővel és csárdással készülünk, de a hagyományos meglepetéstánc sem marad el.
Megkérdeztem a házaspárt arról is, hogy négy gyermekük és „civil” munkájuk mellett nem okoz-e nehézséget számukra ez a plusz feladat. Szinte egyszerre válaszolták, hogy inkább kellemes közös kikapcsolódásként élik meg a heti két próbát. Ezt a szemléletet igyekeznek átadni a fiataloknak is. Törekednek arra, hogy modern zenéket válasszanak, így ötvözni lehet a báli hagyományokat a fiatalos hangulattal.
Hozzászólások lezárva.