Nagy skalpot gyűjtött be a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli

A Dunaharaszti csapatát verték az NBI/B. Zöld csoportjának 11. fordulójában. A mérkőzés előtt a Dunaharaszti sokkal jobban állt, hiszen 10 meccsből csak 2 vereségük volt, míg a Kosársuli 3-7-tel állt. Ám ezen az estén ellenállhatatlanok voltak.

A mérkőzés kifejezetten pontgazdag volt, a hazaiak nem engedték a jóval esélyesebb dunaharasztiakat ellépni, és 29-25-tel vonultak le az első negyed után a parkettről. A különbség pedig nemhogy csökkent, hanem egyenesen nőtt a második negyedben, és 55-45-ös előnnyel vonultak félidőre a csapatok.

A második félidőben sem akadt meg a vásárhelyiek lendülete, akiknek a pénteki estén minden összejött. Így magabiztosan verték meg a dunaharasztiakat, és szerezték meg 4. győzelmüket. Külön értéket ad az, hogy csapatként érte al a Kosársuli a sikert, hat játékos is 10 vagy annál több pontot szerzett.

NB I/B Zöld csoport, 11. forduló:

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli-Dunaharaszti MTK 98-76 (29-25, 26-19, 22-21, 21-11)

Hódtói Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Vadász, Borgula, Drenyovszki

Kosársuli: Pavlovic 13/3, Bodócsi 10/6, Varga Z. 19/9, Varga Á. 11/3, Burko 17/6
Cserék: Knyur 3/3, Bálint 13/3, Vejinovic 5/3, Borbáth 5/3, Megyesi 2, Kovacevic –
Edzőpáros: Szablics Péter és Utasi Gábor

Dunaharaszti: Santiago 21/3, Csabay 9/3, Joó 9/3, Bocsárdi 11, Fekete 5
Cserék: Debreceni 5, Imolay 7, Haris -, Kerti 9/3, Tóth –
Vezetőedző: Ughy Albert

Utasi Gábor: „Ilyen mérkőzésre számítottam, tudtuk, hogy a jobban támadó csapat fog nyerni. A mostani győzelmünkkel elindultunk felfelé a hullámvölgyből és bízom benne, hogy egy hosszú győzelmi sorozat első mérkőzése volt ez.”

December 10-én, pénteken ismét hazai környezetben a Pénzügyőrt fogadja a Kosársuli.

Forrás: Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli