Nagy érdeklődés övezte a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának nyílt napját
Sokan jöttek el a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára a november 15-i nyílt napra. Négyféle alapképzést és háromféle felsőfokú szakképzést hirdetett meg az intézmény – tudtuk meg a kar oktatási dékánhelyettesétől.
A legtöbb érdeklődő a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikumból érkezett. Ide jár Radácsi Róbert, aki már kisgyermek kora óta a családi gazdaságban dolgozik. „Édesapám szerettette meg velem a mezőgazdaságot és az ezzel járó életvitelt, így adja magát, hogy itt szeretném folytatni a tanulmányaimat” – mondta.
A nyílt napon az érdeklődők megtudhatták, hogy mire kaphatnak plusz pontokat a jelentkezéskor, milyen ösztöndíjprogramok és milyen kollégiumi lehetőségek várják a leendő hallgatókat a Mezőgazdasági Karon.
„Nem csak hasznos, hanem szép szakma is a mezőgazdaság, folyamatos kihívásokkal, ezért igyekszünk az itt tanuló hallgatók számára a legmodernebb mezőgazdasági termelési folyamatokat bemutatni. Nagy hangsúlyt fektetünk a precíziós mezőgazdaság oktatására is. Minden szakunkról elmondható, hogy gyakorlatorientált, hiszen a munkaerőpiaci igényekre reflektálva alakítjuk ki a képzési kínálatunkat.” -mondta Komarek Levente oktatási dékánhelyettes a leendő hallgatóknak.
Levelező és nappali tanrenden, állami és önköltséges finanszírozási formában lehet jelentkezni a képzésekre. Duális és kooperatív képzési formákat is kínál a mezőgazdasági kar.
Az alapképzések 6+1 félévesek, agrár- és üzleti digitalizáció, gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki, vadgazda mérnöki és mezőgazdasági mérnöki (magyar és angol nyelven). A mezőgazdasági mérnöki szakon választható specializációk: állattenyésztési, növénytermesztési és kertészet. Az alapképzések sikeres elvégzése után a Kar négyféle mesterképzést is kínál a továbbtanulni szándékozóknak.
A felsőfokú szakképzések olyan kétéves egyetemi képzések, amelyek széleskörű szakmai ismeretekkel látják el a hallgatókat, nem adnak ugyan diplomát, de a képzés elvégzése után plusz felvételipontokat jelenthetnek a hasonló tematikájú alapképzésekre. Gyógy- és fűszernövények, ménesgazda és mezőgazdasági felsőfokú szakképzéseket indít a Mezőgazdasági Kar a 2025/26-os tanévben. A felsőoktatási szakképzések kooperatív képzési formában is választhatóak.
Részletes felvételi tájékoztató és jelentkezés a felvi.hu-n lehetséges.
Hozzászólások lezárva.