sajatbanner

Milák Kristóf olimpiai bajnok!

Legjobb idővel került 100 méter pillangón a döntőbe Milák Kristóf, és óriásit hajrázva, 9 századmásodperccel előzte meg kanadai riválisát. Saját maga második, Párizsban a magyar küldöttség harmadik olimpiai aranyérmét szerezte.

A 200 pillangón szerzett ezüstérme után próbált még fényesebb érmet szerezni Milák 100 méteren, és erre meg is volt minden esélye, hiszen a legjobb idővel kvalifikálta magát.

Az első ötvenen Milák a 4. hely körül úszott, ám a mezőny annyira sűrű volt, hogy ez önmagában nem jelentett már akkor sem jelentős lemaradást. Végül a második részén rákapcsolt Milák, az utolsó métereken már együtt úszott a kanadai Josh Liendoval, akit végül kilenc századmásodperccel előzött meg. Két kanadai állhatott fel a dobogóra, de a legfelsőbb fokára mégis csak a magyar Milák Kristóf.