sajatbanner

Micsoda hajrá: a HVSC az utolsó 12 percben lehúzta a rolót és fordított a mumus pesti csapat otthonában

Parádés végjátékot produkált az OB I/B-s férfi vízilabda bajnokság mai fordulójában a HVSC, minek hála három ponttal térhetett haza a fővárosból.

Azonos pontszám a tabellán, kiegyenlített erőviszonyok jellemezték a szombati párharcot, ami a vásárhelyi pólósokra várt szombaton az Ybl WPC otthonában. A kezdeti gólváltás után sorra maradtak ki a helyzetek, a játékvezetők is alig adtak ítéletet a két gárda számára, így felértékelődött, hogy a 6-6 elleni játékban ki hibázik kevesebbet. Ennek tükrében még inkább említésre érdemes, hogy 12 perccel a lefújás előtt még 7-5-re vezettek a vendéglátók, attól fogva viszont képtelek voltak betalálni, a HVSC viszont három akciógólt rámolt be a végső másfél negyedben.

Ybl WPC – HVSC 7-8 (3-3, 3-1, 1-2, 0-2)

Szabó Tamás vezetőedző: – Azzal a céllal utaztunk fel, hogy ki-ki meccset játszunk Budapesten. Ennek megfelelően kezdtünk, fej-fej melletti küzdelem volt az elején. Aztán egy támadásbeli hibánkat lefordulásból büntettek a hazaiak, később egy ötméterest is ítéltek ellenünk, amivel el tudtak lépni a pestiek. A végére összeállt a védekezésünk, Pászti Benedek védte a hajrában a kapunkat, amit nem tudtak bevenni, mi viszont akciógólokat lőttünk. A hajrában már nagyon fáradtak voltunk, a szívünk vitt minket előre, de meg tudtuk nyerni a találkozót. Ami azért is különleges, mert számunkra mumus volt eddig az Ybl, Budapesten nem tudtunk korábban ilyen sikernek örülni.