Mezőgazdasági Kar: átadták az új takarmányvizsgálót és informatikai laboratóriumot
Mintegy 3 milliárd 675 millió forintból újult meg az SZTE Mezőgazdasági Karának Takarmányvizsgáló és Informatikai Laboratóriuma, a Széchenyi 2020 program keretében. A felújítás során a szakemberek kicserélték az elektromos hálózatot, épületgépészeti és teljes építészeti felújítást végeztek, többek között a belső terek kifestésével és burkolatcserével. A beruházás segítségével a hallgatók XXI. századi körülmények között tanulhatnak, végezhetnek kísérleteket, illetve bekapcsolódhatnak az egyetemi kutatásokba is.
A Mezőgazdasági Karon 25 új munkaállomást rendeztek be, a vizsgálót pedig modern eszközparkkal szerelték fel, ami ezáltal méltóvá vált arra, hogy az egykori tanszékvezető, Dr. Kovács Gábor nevét viselje. ezen kívül az új eszközpark az agrártudományi ágazat versenyképességének javítását és a képzési környezet innovatív fejlesztését is elősegíti.
Ahogy Dr. Mikó Edit dékán mondta, hogy jól termelni csak egészséges állattal lehet és olyan állattal, amelyik jól érzi magát a környezetében. Ez igaz az emberekre is, a diákokra is, nagyon fontos az a komfort, ami ma itt rendelkezésre áll, a következő generáció agrár szakembereinek.
Az eseményen jelen volt Prof. Dr. Kónya Zoltán, az SZTE Tudományos és innovációs rektorhelyettese, aki szintén megerősítette, a laboratórium a színvonalas oktatás mellett a hallgatói és oktatói kutatást szolgálja. A jövőben további fejlesztések hajtanának végre, így több milliárd forintot fordítanának olyan mezőgazdasági fejlesztésekre, amik az ország élmezejébe tudnák emelni a kar tevékenységét.
Jakab István, az Országgyűlés alelnöke is azon a véleményen van, hogy az ország egyre fejlettebb agráriummal bír. Elmondta a Vásárhelyi TV-nek, hogy Magyarország megalkotta a digitális agrárstratégiát, megalkotta a digitális élelmiszer-gazdasági stratégiát, az űrkutatás összes vonatkozó információját, tudásbázisát hasznosítja a mezőgazdasági termelésben, a precíziós gazdálkodás összes elemét alkalmazza a mezőgazdaságban. Ezek összességében segítik a kis-, közepes-, és nagy gazdaságok működését. Folyamatosan növelni kell a hozzáadott értéket és az agrárkibocsátást, mondta.
A beruházás eredményeként új oktatási és kutatási terek jöttek létre, és lehetővé vált az újabb, modernebb eszközök beszerzése, ezáltal a kar kutatási potenciálja megnövekedett. A hallgatók XXI. századi körülmények között tanulhatnak, végezhetnek kísérleteket, illetve bekapcsolódhatnak az egyetemi kutatásokba is. Az Informatikai Laborban lévő eszközökön az informatikai-térinformatikai tárgyakat tanulhatják a hallgatók. Ezek az ismeretek elengedhetetlenek számukra az agrárdigitalizáció előrehaladtával.
Hozzászólások lezárva.