Mézeskalács házikót építettek a Malom utcai óvodásoknak az Eötvös diákjai

Maga a Mikulás vitte el az oviba a gyerekeknek az Eötvös József Technikum diákjai által készített mézeskalács házikót.

Ez az igazi karácsony! Ide beköltöznék! – hangzott el Csillagh Botond szájából a Malom Utcai Óvoda előterében, amikor először megpillantotta a Hódmezővásárhelyi SZC Eötvös József Technikum diákjai által készített mézeskalács házikót.

A tökéletes ajándék Eötvös-receptje:

• Végy pár karton dobozt, amelyekben az osztálytermekbe felhelyezett digitális táblák voltak.

• Fűszerezd meg egy – két kreatív oktatóval, majd keverd össze lelkes diákokkal, és az ajándékozás örömével.

• Pihentesd egy pár hétig, amíg eléred a tökéletes esszenciát: a széleket eltakaró hópihék, a precízen megszerkesztett és festett cserepek, a megfelelő méretű ajtó- és ablaknyílás.

Az EDC (Eötvös Decor Club) egy olyan közösség az iskolában, melynek kreatív tagjai aktívan tesznek a környezetük megváltoztatásáért: szépítik az iskolát újra felhasználható díszekkel, ökotudatos dekorációkat készítenek iskolai rendezvényeikre. Az év elején több SmartTv került az iskolába, melyek nagyméretű dobozai megmozgatták a fantáziájukat. REpont dobozokat készítettek belőlük, dekorációs célra használták. A megmaradt dobozokat sem akarták kidobni, hanem szerették volna felajánlani közoktatási intézményeknek, hogy ők is alkossanak belőlük. Hegedűs Zoltán igazgató felvette a kapcsolatot a Malom utcai Óvodával, ahol egy mézeskalács házikót álmodtak meg a pedagógusok. Így elkezdődött a munka.

A diákok mértek, vágtak, ragasztottak, ötleteket kerestek a festéshez. A házikó építése közben megtanultak együtt dolgozni, munkát szétosztani, időt beosztani. Sokszor elő kellett venni a leleményességüket, mert pl. nem volt akkora körzőjük, hogy az ajtónak szép legyen az íve!

Sok olyan eszközt is használtak, ami egy hagyományos tanórán nem kerül elő, pl. fúrót, sniccert, gyorskötözőt, maszkoló szalagot, vagy akár a tanárnő kenyérvágó kését. Figyeltek arra, hogy kisgyerekek fogják használni a házikót, így az ablak magasságánál, ajtó szélességénél kalkulálniuk kellet az ovisok méretével. Bár a papír egy könnyű, gyűrhető anyag, a vágott részek bizony sérülést okozhattak volna, így ezeket leragasztották, vattával pedig havat varázsoltak rá. Figyeltek a stabilitásra, a szétszedhetőségre. Az elemek megszámozásával arra is gondoltak, hogy a házikót legközelebb is egyszerű legyen összeszerelni. A díszítésnél felhasználták a doboz eredeti színét, erre rajzoltak motívumokat.

December 6-án a Mikulás szánján érkezett meg a házikó az oviba, ahol a kreatív diákok összeállították közös építményüket, majd büszkén, boldogan átadták az ovisoknak.

Ünnep volt ez a kisgyerekeknek és az ajándékozó alkotóknak is!

A csillogó gyermekszemek, az ablakon kikukucskáló, mosolygó arcok boldogsággal töltötték el diákjainkat is – adta hírül az iskola.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!