Megnéztük hogy áll a 8,6 milliárdos vásárhelyi építkezés
Az utcafront felőli épületrészen némileg nőtt a majdani vasbeton vasszerkezete, ám az udvari hátsó részen újabb épület készül – így áll a vásárhelyi honvéd középiskola építése.
Többet költ a kormány a vásárhelyi Ady Endre utca végi, az egykori DÉMÁSZ kirendeltség helyén épülő leendő honvéd középiskola és kollégium építkezésére, mint a legutóbbi nemzeti konzultációra. Míg az utóbbira 8 milliárdot, addig a középiskolára valamivel több, mint 600 millióval többet fordít.
A bontást és az építkezést folyamatosan nyomon követjük. Legutóbb szeptember végén írtunk arról, hogy – a szóbeszéddel ellentétben – nem bontják az új épületrészt, éppen ellenkezőleg, építik. Akkor írtunk is egy emailt a kivitelező Épkar Zrt-nek, hogy megtudjuk, milyen munkálatokat végeznek. Mindeddig nem válaszoltak, de ha megteszik, majd frissítjük azzal írásunkat, vagy újabb cikket írunk.
Ahogy arról a kezdetek kezdetén beszámoltunk: az építkezés azzal kezdődött, hogy teljesen elbontották az udvari garázsokat és műhelyeket, valamint más melléképületeket, illetve azt az utcafronti épületet is, melyben egykori szolgálati lakások voltak. A korábbi irodaháznak csak a vasbeton szerkezetét hagyták meg és leszedték a tetejét annak a műemléki védettség alatt álló régi épületnek is, melyben anno a villanyszámlákat lehetett befizetni. Itt a falakról kívül-belül leverték a vakolatot is. Az építkezésre előbb egy, majd még egy darut is hoztak, újrafektették és kiépítették a telek csatornázását – legalábbis az utcáról ennyi látszódik.
Két hónap alatt annyi változást lát az arra járó felületes szemlélő, hogy az építkezést az utcától elválasztó kerítésre embermagasságnál nagyobb zöld hálót húztak, olyat, mely a törmelék és a por szabad áramlását akadályozza meg, például az Andrássy út 2-6. számú épület jelenleg is zajló tetőcseréjénél.
Az azonban ennek ellenére is jól látszik, hogy a leendő honvéd középiskola udvari részén zajlanak most inkább a munkák, itt egy újabb épület készül, a volt műhelyek/garázsok helyén. Ezt az tette lehetővé, hogy időközben elszállították onnan a lebontott épületek helyben ledarált építőanyagát.
Ahogy arról már többször is beszámoltunk: a tavaly augusztus 23-án aláírt kivitelezési szerződés szerint a honvéd középiskola építését nettó 8 milliárd 597 millió 599 ezer 931 forintért az Épkar Zrt. nyerte meg. Az új kollégium és középiskola, valamint Innovációs Központ 14 220 négyzetméteres alapterületen valósul meg – az eredeti tervek szerint 2025-re. A szakminisztérium később a befejezési határidőt 2026 első felére módosította. Ezt követi majd az épületkomplexum műszaki átadása-átvétele, a használatbavételi engedélyezési eljárás és próbaüzem indul az iskola területén kialakítandó konyhában és a műhelyekben.
Hozzászólások lezárva.