Megállapodást írt alá a szegedi egyetem az Országos Idegenrendészeti Főigazgatósággal
A Szegedi Tudományegyetem egyik legfontosabb célja a nemzetközi kapcsolatok ápolása és a hallgatói állomány sokszínűségének erősítése. Mivel az intézményben egyre nagyobb számmal tanulnak külföldi – adott esetben valamilyen harmadik világbeli országból származó – diákok, így az egyetemnek egyre nagyobb szüksége lesz az idegenrendészeti hatóságok segítségére.
Ennek jegyében az SZTE és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság együttműködési megállapodást írtak alá május 28-án a Rekori Épületben.
A megállapodás érinti többek között az SZTE által felvett hallgatók tanulmányi célú magyarországi tartózkodásával kapcsolatos ügyintézéseket, a harmadik országok állampolgárai számára szervezett felvételi eljárások kialakítását, szervezését és lebonyolítását. Az egyetem részéről Prof. Dr. Rovó László rektor, az OIF részéről Dr. Gömbös Sándor rendőr dandártábornok, főigazgató írt alá.
A rektor az eseményen kifejtette, hogy a megállapodásnak az elődleges célja, hogy az egyetem – az OIF-el szövetségben – képes legyen biztonságosan és átláthatóan fogadni az egyre nagyobb számban jelentkező külföldieket, tekintettel a migrációs és a háborús nehezítő tényező tényezőkre. Az OIF főigazgatója felidézte, hogy az elmúlt évben közel 25 ezer, felsőoktatási tanulmányai miatt érkező harmadik országbeli állampolgár ügyeit kellett intézniük, tehát az aláíró feleknek komoly gyakorlata van a közös munkában.
Az eseményen arra is kitértek, hogy a jelentkezőknek nemcsak az oktatási, hanem a munkavállalási és betegellátási jellegű ügyeinek gördülékeny intézésében is jelentős könnyebbséget jelent az együttműködés.
A szegedi egyetemen jelenleg csaknem ötezer nemzetközi hallgató tanul több mint hetven nemzetközi diplomás képzésben, több mint 130 országból.
Hozzászólások lezárva.