sajatbanner

Medencestop: Szentesen és Balatonbogláron már léptek, Vásárhely felkészül

Az uszodaüzemeltetés valahol már luxus Magyarországon, egyes települések lépéskényszerbe kerültek az elszabadult energiaárak miatt.

Balatonbogláron meg sem várták a nyár végét, az önkormányzat döntése nyomán augusztus 20-tól határozatlan időre bezárták a város uszodáját. Szentesen hétfő óta nem használhatják a vendégek a nyitott 50 méteres medencét, holott a 90 éves létesítmény legtöbbször még októberben is a sportolni és fürdeni vágyók rendelkezésére állt. A szomszédvárban a wellness részleg szaunáinak nyitva tartását szintén korlátozták.

– Gázköltségünk, hiszen geotermikus energia biztosítja fűtést a Török Sándor Strandfürdőben és a Gyarmati Dezső Sportuszodában. A villanyáramra fordított kiadásaink ugyanakkor januártól megduplázódtak. Ha tovább nőne a villanyszámlánk és nem jelentkezik több edzőtáborozó, a vendégeknek kínált medencefelületet át kell gondolni, de feltehetően Budapesten is léphetnek a fürdők, és ha ott emelkednek az árak, akkor várható új táborozók jelentkezése. A Magyar Úszó Szövetség is viszonylag később szokta jelezni igényeit. Számunkra ezek plusz bevételek – mondta lapunk Katona Zsolt.

A Hód-Fürdő Kft. ügyvezetője hozzátette, szeptember 18-ig működnek a csúszdák és a hátsó medencék utána már csak a kinti 50 méteres sport-, a középső, valamint a gyógyvizes ülőmedence lesz nyitva.

A hódmezővásárhelyi önkormányzatnak, intézményeinek és gazdasági társaságainak 2022. december 31-én lejárnak az MVM Next Zrt.-vel kötött a villamosenergia szerződései. Vagyis 2023-tól új megállapodást kell kötni a szolgáltatóval. Nem túl jók a kilátások, hiszen a Portfolió azt írta a napokban, hogy a sztratoszférába ugrottak a gázárak, amelyek az áramárakat is magukkal húzták. Csak összehasonlításképpen: míg 2021 végén – amikor a Hód-Fürdőre is érvényes 2022. évi villamosenergia szerződés megköttetett – még 3-400 euró volt egy MWh ára a nemzetközi piacon, jelenleg 600 eurónál jár ez a tarifa. Mindez azt jelenti, ha most kellene egyezséget kötni a városnak és cégeinek az idei 462 millió forint helyett akár közel egymilliárd forintot kéne fizetni jövőre villanyért.

riporter

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!