Lázárné Megyeri Zita beperelte Márki-Zay Pétert

Nemcsak Lázár János felesége, de a Tiszta Szívvel Egyesület és annak Alapítványa is egy-egymillió forint sérelemdíjat kér a polgármestertől. Az ok: azok a kijelentések, amelyeket Márki-Zay másfél évvel ezelőtt, még 2023-ban tett Lázárné Megyeri Zita alapítványának támogatásával kapcsolatban, a Magyar Narancs 2017-es cikkéből idézve.

Egymilliós sérelemdíjért pereli Márki-Zay Pétert Lázárné Megyeri Zita, illetve további egy-egy millióra a Tiszta Szívvel Egyesület és annak alapítványa is.

Az indokuk az, hogy 2023. májusában Márki-Zay Péter többször idézett egy 2017-es Magyar Narancs-cikkből, azt állítva, hogy a vásárhelyi önkormányzat korábban többmillió forinttal támogatta a Tiszta Szívvel Egyesületért Alapítványt, melynek Lázárné Megyeri Zita a vezetője.

Márki-Zay Péter elismerte, hogy a Magyar Narancs 2017-es cikkében a számok pontatlanul szerepelnek, hiszen a cikkben említett támogatási összegben nemcsak az önkormányzat támogatása, hanem egyéb – központi, kormányzati – támogatások is szerepeltek. Viszont az sem igaz, állítja, hogy a város egy fillérrel sem támogatta volna az egyesület alapítványát.

A Tiszta Szívvel Egyesülethez köthető egyébként több játszótér -köztük a Népkerti, vagy a Damjanich utcai – projektje is, amelyek tulajdonjogát – ahogy Márki-Zay Péter facebook-posztjában írja – a szervezet „megtartotta magának, azokat nem adta át a városnak, csak az üzemeltetés terhét és felelősségét„.

A polgármester értetlenségét fejezi ki amiatt, hogy miért másfél évvel a kijelentései után pereli őt be Lázárné Megyeri Zita, de azért is, hogy Lázár János felesége azóta sem kért helyreigazítást a Magyar Narancstól, amelynek számai máig elérhetők az interneten.

Megnéztük, mennyit kaptak

Bár a nyilvánosan hozzáférhető adatokban csak a 2011-es évig tudunk visszamenni, utánanéztünk, 2018-ig mekkora összegek szerepelnek a Tiszta Szívvel Egyesület Alapítványának beszámolóiban önkormányzati támogatásként:

2012-ben 140 ezer forint

2013-ban 500 ezer forint

2014-ben 579 ezer forint

2015-ben 1,3 millió forint

2016-ban 3,3 millió forint

Ezek az összegek természetesen eltörpülnek amellett, amelyet az alapítvány a központi költségvetés forrásaiból kapott: 2014-ben 3,8 millió forintot, 2015-ben 12,7 millió forintot, 2016-ban pedig 10,2 millió forintot.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!