sajatbanner

Lázár Éva kapta az idei Fodor József-díjat

Az Alföldi Galériában a tavaly nyári, másfél hetes Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor beszámoló kiállításán több további elismerést is átadtak.

Kétszáznál több alkotásból válogatták ki negyven művész nyolcvannál több munkáját. A Mártélyi Képzőművészeti Alkotótáborban tavaly készült alkotások javát felvonultató tárlat május végéig látogatható.

A kiállítást megnyitó, s a tábor negyedszázadon át vezető vezető Hézső Ferenc festőművész azt mondta: igazán izgalmas és változatos a kiállítás. – Számtalan törekvést, egyéni megoldást látok, illetve annak egyértelmű lenyomatát, hogy önmagunk keresésének útján a mártélyi táj, a tanyavilág egészen különleges hátteret ad, valamennyi beválogatott alkotást látva éreztem először, hogy az idei kiállítás izgalmasabbnak, színesebbnek és változatosabbnak ígérkezik a tavalyinál. Mire az alkotások a helyükre kerültek, bebizonyosodott sejtésem – értékelte a műveket.

A mártélyi országos képzőművészeti tábort 1965-től kezdve 1990-ig vezette Hézső Ferenc, amit a rendszerváltás után Fodor Józseffel együtt a Mártélyi Ifjúsági Táborban működtettek. 2000 után született meg a Bányai Béla művésztanár vezetésével a tábort szabadiskolaként működtető egyesület.

A kiállításnyitón Lázár Éva szegedi alkotó vehette át a Fodor József-díjat. Azt mondta, sokáig csak álmodozott arról, hogy részt vegyen a mártélyi alkotótábor munkájában, ahol négy esztendővel ezelőtt alkothatott először. Tavaly nyári négy plein air festményeivel érdemelte meg az elismerést.

– Az első perctől az utolsóig, minden évben kihasználom a mártélyi elvonulás valamennyi pillanatát. Az a típusú ember vagyok, aki reggel fogja a kis batyuját, kiballag a vízpartra, az erdő szélére, és elmélyül a lenyűgöző tájban, a percenként változó fényjátékban. Elég néhány lépés, és már egészen más képet mutat a táj – mondta mondta. Hozzátette: a díjat óriási megtiszteltetésként éli meg, s igyekszik méltó lenni hozzá.

A tárlatnyitón további elismeréseket is átadtak. A Mártélyi Képzőművészeti Tábor-díjat Erdődi Tamás, Mártély-díját Mizerák Beáta, a Garai Kerámia-díját Gátfalviné Balogh Pálma vehette át. Hódmezővásárhely elismerését Somogyi Liliána, a Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola diákja kapta.

riporter

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!