sajatbanner

Közel 170 érem maradt a vásárhelyi úszóknál

A két vásárhelyi úszóklub tarolt a hétvégi úszóversenyen.

Harminc egyesület 422 versenyzője állt rajtkőre hétvégén a tizedik alkalommal megrendezett Gyarmati Kupán a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodában.

Az 57 sportolóval nevező Hód Úszó SE nyerte az összesített pontversenyt. A legeredményesebb versenyzőjük a Szentesről átigazolt Rajos Dávid volt, aki sorozatterhelés mellett 7 ígéretes egyéni csúcsot repesztve 5 arany- és 3 ezüstéremmel zárta a versenyt. Kis Noel 3 arany- és 3 ezüstérmet szerzett. Többször is a dobogó legfelső fokára állhatott Lénárt Krisztina, Lovas Gréta, Lénárt Zsófia, Ugrai Panna és Veszelovszki Eszter.

A klubok versenyében második helyen végzett a szintén vásárhelyi NICS-HSÚVC 45 fős csapata. Közülük Szabó Marcell Attila 8, Nagynémedi Anna 4, Szőke Zita és Nagy Olivér 3-3, míg Mérai Janka 2 aranyérmet nyert a viadalon.

Fotó: Tésik Attila