Kosársuli: szenzációs győzelem a listavezető ellen

Nagy győzelmet aratott péntek este a Vásárhelyi Kosársuli a Hódtói Sportcsarnokban: remek játékkal 79-63-ra, simán verte az NB I/B Zöld csoportjának éllovasát, a székesfehérvári Dávid Kornél Akadémiát, akik eddig 16 mérkőzésből 15-öt megnyertek.

A Kosársuli a Pénzügyőr, valamint a Sopron legyőzése után esem a Kosársuli volt a pénteki mérkőzés esélyese, hiszen a székesfehérvári Dávid Kornél Akadémia 16 mérkőzésből 15-öt megnyert és kimagasló teljesítménnyel vezeti a bajnokságot.

A két együttes októberi találkozóján a DKKA 83-40-re ütötte ki a Kosársulit. A fehérváriak edzője nem kisebb név, mint a játékosként és edzőként is magyar bajnokságot nyert Branislav Dzunić.

Immár teljes kerettel léphetett pályára a Kosársuli, Pinnyey visszatérése tovább bővítette a rotációt. A csapat fantasztikusan kezdett, át tudták menteni múlt heti dobóformájukat, így bár a negyed közepén döntetlenre zárkóztak a vendégek, az első 10 perc végén 29-22-re a Kosársuli.

Védekezésben jól működött a csapat, támadásban pedig továbbra is hozta az extrát, és már 10 pontnál is nagyobb volt a különbség, amihez képest a vendégek felzárkóztak és a szünetre 6 pont maradt a különbség (44-38).

A harmadik negyedben fej-fej mellett haladtak tovább a csapatok, ami azt jelentette, hogy megmaradt a 4-8 pontos különbség, majd ebből a vendégek tudtak kicsit közelebb zárkózni, de a negyed végére ismét 4 pont lett a differencia (61-57).

A záró felvonásban viszont ahelyett, hogy őrült izgalmakat, vagy a várakozásnak megfelelően inkább vendég fölényt hozott volna, álomszerű játékot mutatott be a Kosársuli, és állva hagyta a DKKA csapatát, ráadásul a játékrész közepén még egy 12-0-ás rohamot is mutatott Utasi Gábor csapata. Nem véletlenül volt a végén már extázisban a Hódtói Sportcsarnok.

NB I/B Zöld csoport, 17. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli-Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 79-63 (29-22, 15-16, 17-19, 18-6)

Vezetőedző: Branislav Dzunić

Utasi Gábor„Hihetetlenül boldog vagyok! Az, hogy 63 ponton tartottuk a listavezetőt, mindent elárul a mérkőzésről. Ez egy igazi csapatmunka volt.”

Branislav Dzunić: „Gratulálok a hazai csapatnak, jobban játszottak és megérdemelten nyertek! Próbálkoztunk, néha-néha sikerültek a dolgok, de a Vásárhely játékát nem tudtuk felülmúlni.”

Ezzel a győzelmével a Kosársuli feljött az NBI/B. Zöld csoportjának 9. helyére, közvetlenül a felsőházi rájátszást érő első nyolc hely mögé.

Az U20-as csapat 44-23-as félidő után fölényesen, 92-52-re nyert, így a tabella 3. helyén picit meglépett a 4. helyezett fehérváriaktól. A meccs legeredményesebbje a 21 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplázó Karsai volt.

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli