sajatbanner

Kopasz Bálint továbbjutott

Az algyői származású Kopasz Bálint férfi K–1 1000 méteren futamgyőztesként került a keddi futamba a tokiói olimpián.

Az első helyen ért célba a kajak egyes 1000 méter hétfői második előfutamában, így kihagyva a reményfutamot rögtön a keddi középdöntőbe jutott. Kopasznak öt riválisa volt az első pályáján, s közülük csak az öt éve, Rio de Janeiróban harmadik orosz Roman Anoskin tűnt komolyabb ellenfélnek, de végül Kopasz rendkívül magabiztos evezéssel fölényes sikert aratott.

„Jó pálya volt, élveztem, dinamikusan tudtam menni, szerintem az időjárás is megfelelő. A középfutam már izgalmasabb lesz. Nem voltak túl erős ellenfeleim, így könnyedén meg tudtam nyerni a futamot. Holnap szerintem nekem kedvezni fog, hogy két óra különbséggel rendezik a középfutamot és a döntőt”

– értékelt Kopasz Bálint.

A nőknél Lucz Dóra K–1 200 méteren futamgyőztesként jutott tovább a középdöntőbe. Kárász Anna (női K–1 200 m), valamint Varga Ádám (férfi K–1 1000 méter) is kiharcolta a továbbjutást, ők a versenyükben a második helyen zártak. Párosban Kozák Danuta és Bodonyi Dóra (női K–2 500 méter), illetve Csipes Tamara és Medveczky Erika (női K–2 500 méter) is meggyőző fölénnyel diadalmaskodott az előfutamában. Az Adolf Balázs, Fejes Dániel duónak nem sikerült a továbbjutás.