Kíváncsiak voltak a Cseresnyés diákjai a rendőrség bűnmegelőzési tanácsaira

Csütörtök délután a Cseresnyés Kollégium aulájában rendeztek előadásokat a Bűnmegelőzési Program keretében.

Mándoki Anna rendőr-főhadnagy, a Delta-programról elmondta: a rendőrség következetesen fellép a kábítószer használat ellen. Felhívta a figyelmet a drogprevencióra, az internetes zaklatás veszélyeire, valamint kitért a gyermekpornográfia és a garázdaság kérdéskörére is. Részletesen ismertette a bűncselekmények jogi következményeit, külön kiemelve a fiatalok büntethetősége alsó korhatárát. Világos, érthető magyarázatát életszerű példákkal illusztrálta, amelyek segítették a fiatalokat abban, hogy könnyebben értelmezzék a témát.
Németh Balázs főhadnagy a közlekedési balesetek megelőzésére helyezte a hangsúlyt. Rávilágított a balesetveszélyes helyzetekre, valamint a közlekedési szabálysértések jogi következményeire. Kiemelte, hogy az elektromos közlekedési eszközök vezetése közben sem megengedett a mobiltelefon-használata és az alkoholfogyasztás szigorúan tilos.

Németh Balázs főhadnagy a a közlekedési balesetek megelőzéséről szólt

Az előadások után több diák személyesen is megkereste a rendőrség munkatársait, hogy feltegye kérdéseit.
A diákok a véleményüket sem titkolták: Kiss Inez Lara, aki szerint jó, hasznos és információkban gazdag volt a rendőrségi tájékoztató, azt mondta: hasznosnak tartaná, ha már az általános iskolában elkezdenék a drogprevenciós felvilágosító előadások szervezését és tartását – szakemberek bevonásával.
Szabó-Ábrahám Abigélt az fogta meg a legjobban, amikor arról volt szó, hogy a különböző bűncselekményekért milyen büntetést kaphatnak.
Gut Kincső szerint a zaklatásról elhangzottakat sokkal több emberhez kellene eljutni, hiszen szinte mindenkit ért már zaklatás, negatív megkülönböztetés. Meg kellene értenie mindenkinek, hogy milyen károkat okozhat ez a bántalmazottnak.
Domokos Ádám számára az volt a legérdekesebb, hogyan és miként csoportosítják a
különböző szereket. Elárulta, hogy erről most hallottam életében először.
Berkó Dzsenifer szerint mindenkinek el kellene gondolkodnia az iskolai bántalmazásról, hiszen
sokszor fel sem fogják a hirtelen, meggondolatlanul kimondott szavak súlyát, és hogy ezzel
mennyire megbántják, milyen lelki traumát okozunk a másiknak – számolt be róla a Cseresnyés Kollégium Médiaszakköre.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!