sajatbanner

Kikapott, de nagyot küzdött a Kosársuli

A tabella 5. helyén álló Atomerőmű SE U23 vendégeként lépett pályára péntek este a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjában. A 12. helyezett vásárhelyi csapat tartalékosan is remekül tartotta magát a tehetséges paksiak otthonában, ám az utolsó negyed elején egy rövidzárlat eldöntötte a találkozót.

Paksra sem tudott teljes kerettel elutazni a Vásárhelyi Kosársuli, Balogh, Knyur és Pinnyey is hiányzott, így Utasi Gábornak felforgatott rotációval kellett pályára küldeni az együttest.

Rosszul kezdett a Kosársuli, 11-2-nél időt is kért Utasi Gábor, aminek következtében a játékrész második felében Bálint és Kelemen vezetésével visszazárkózott a csapat, sőt, a 9. percben, Kelemen triplája után az egyenlítés is összejött. Végül 21-18-as hazai előnnyel zárult a negyed.

A második tíz percben a Kosársuli tudta tartani a hazaiakat. Hullámzó játékost követően 47-41-gyel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulást követően többször is feljött négy pontra a csapat, sőt, a 25. percben, Karsai ziccerénél kis híján utolérte a Paksot (58-56), ám ekkor megint nyílt az olló (64-56), remek csapatjátékkal azonban a Kosársuli megmutatta az igazi erejét, és a 28. perc végére megfogta a hazaiakat (Bősz kettese után 66-66). Egy időkérés után azonban két hárompontost is elsüllyesztett a hazai csapat, a másodikat ráadásul szinte a dudaszó pillanatában.

Ezután a záró negyed elején a Paks remek dobóformát kapott el, és gyorsan tíz, majd tizenöt pont fölé növelte az előnyt, 90-74-es hátrányban, bár a Kosársuli mindent megtett, tíz pontnál közelebb csak a találkozó legutolsó percében tudott kerülni. A csapat szerint ebből a meccsből erőt meríthetnek a bajnokság január eleji folytatására.