Kikapott Cegléden a betegség által megtizedelt Kosársuli

A sok hiányzó miatt a fiatalok mellett mindössze három felnőttjátékosa maradt a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli csapatának. A vásárhelyi nevelésű Mészáros Mátét is a soraiban tudó, a Kosársuli vezetőedzőjeként három évig dolgozó Tóth Tamás irányította ceglédiek négyből négy sikerrel kezdték a bajnokságot, és a realitásoknak megfelelően vasárnap jobbnak bizonyultak a vásárhelyieknél – adták hírül a vásárhelyi kosarasok.

Az egyaránt betegséggel (de nem koronavírussal) küzdő Bálint Eriket, Varga Zalánt, Vladan Kovacevicet és Vuk Pavlovicot is nélkülöző együttesben bemutatkozott a Kosársuli új centere, Semin Burko, aki 10 pontjával és 9 lepattanójával a csapat legeredményesebbje volt. Az első negyed feléig sikerült tartani a Cegléd tempóját, ekkor egy 12-0-s rohammal ellépett a vendéglátó, és jóformán már ekkor eldöntötte a mérkőzés sorsát (20-8). A második negyedben tovább nőtt a különbség, ami átlépte előbb a tíz, majd a húsz pontot is, a szünetre pedig 46-21-es előnyt építettek ki.

A pihenőt követően a Cegléd előnye előbb a harminc, majd a negyven pontot közelítette, végül a negyed hajrájában, 75-35-nél utóbbit is elérte.  A hajrában sem lassított a vendéglátó, míg a vásárhelyi csapatban a fiatalok sok lehetőséget kaptak.

A ceglédiek továbbra is hibátlanul vezetik a bajnokságot, míg a Kosársuli 2-3-as mérleggel áll. Idegenben pénteken, a MEAFC-Miskolc otthonában jöhet a javítás.

Ceglédi KE-Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 106-51 (21-13, 25-8, 29-16, 31-14)
NB I/B Zöld csoport, 5. forduló. Szolnok, Tiszavirág Aréna. Vezette: Domán, Drenyovszki, Marton

Cegléd: Herendic 14, Csaba 13, Mészáros 5/3, Rékasi 2, Csákvári 10/6
Cserék: Tóth 20/15, Hajdu 12, Szabó 12/6, Micev 7/3, Pinnyey 7/6, Kass 4, Berkics –
Vezetőedző: Tóth Tamás
Kosársuli: Vejinovic 4, Borbáth 2, Bodócsi 13/6, Varga Á. 8/3, Semin 10
Cserék: Megyesi 9/3, Knyur 3/3, Molnár 2, Németh –
Vezetőedző: Szablics Péter

Szablics Péter értékelése„Tartalékosan, négy meghatározó játékosunk nélkül érkeztünk a mérkőzésre. A tisztes helytállásra törekedtünk, próbáltunk meglepetést okozni, de ma ennyire futotta. Annak örülök, hogy a fiataloknak lehetőséget nyújtott a meccs arra, hogy minél inkább belekóstoljanak a felnőttmezőny játékába. Papírforma az eredmény, de bizakodva várjuk a visszavágót!”

U20-asaink végig remek és stabil játékkal, 52-40-es félidőt követően 95-64-es győzelmet arattak.