sajatbanner

Kecskés Ákos végig a pályán volt az angolok ellen

A válogatott a szünetig tartotta a 0-0-s döntetlent az angolok ellen a tegnap esti vb-selejtezőn, de az Eb-ezüstérmes brit csapat a második félidőben gólokra váltotta jelentős mezőnyfölényét, és 4-0-s sikerrel szerezte meg a három pontot.

Gulácsi Péter előtt a Kecskés Ákos, Orbán Willi, Szalai Attila védőhármas kapott szerepet. Az angolok kezdőjében ott voltak az Európa-bajnoki ezüstérmet szerzett együttes alapemberei és a vendégek ígéretükhöz híven maximálisan komolyan vették a mieink elleni találkozót.

A magyarok kontrákra helyezkedtek be, fegyelmezetten, szervezetten védekeztek. A szünetig szinte tökéletesen hajtottuk végre a taktikát, hiszen nagy helyzetei nem voltak az ellenfélnek. A második játékrészben jóval veszélyesebb lett az angolok támadójátéka. Az 55. percben Mount bal oldali beadása után Sterling lőtt közelről a bal alsó sarokba (0-1). Nyolc perccel később egy rossz indítási kísérletből kontráztak gyorsan az angolok, Sterling jobb oldali beadásába Szalai Attila beletette a lábát, de így lett jó Kane-nek, aki közelről a hálóba fejelt (0-2). A 70. percben jött a harmadik angol gól, egy bal oldali szöglet után Maguire bólintott a kapuba (0-3). A hajrában is az angolok lőttek gólt, Rice 20 méterről talált a kapunkba.

Marco Rossi együttese három nap múlva Albániában javíthat.

Magyarország–Anglia 0–4 (0–0)
Budapest, Puskás Aréna, 60 000 néző. Vezette: Cakir (török)

Magyarország: Gulácsi – Kecskés Á., Orbán, Szalai A. – Bolla B. (Varga K., 70.), Kleinheisler (Gazdag, 82.), Szoboszlai, Schäfer, Fiola – Sallai (Sallói, 66.), Szalai Á. Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Anglia: Pickford – K. Walker, Stones, Maguire, Shaw – Ka. Phillips, Rice (J. Henderson, 88.) – Sterling, Mount (Lingard, 84.), Grealish (Saka, 88.) – Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate

Gólszerző: Sterling (55.), Kane (63.), Maguire (69.), Rice (87.)