sajatbanner

Jön a negyedik meccs a DEAC ellen, dr. Elek Andrásra emlékezik a Kosársuli

Ma ismét a Hódtói Sportcsarnokban lép pályára a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának felsőházi negyeddöntőjében, hiszen jön a DEAC U23 elleni negyedik mérkőzés. Szomorú apropója is lesz a pénteki napnak, hiszen – bármennyire is hihetetlen és felfoghatatlan – április 17-én, vasárnap lesz egy éve, hogy elhunyt a Kosársuli alapítóelnöke, dr. Elek András.

A csapat beharangozójában emlékeztet: az állás 2-1 a debreceni fiatalok javára. A két hazai meccsüket egyaránt megnyerték (71-47, 69-57), a szombati, vásárhelyi találkozó azonban a Kosársulié lett (77-62). A helyzet egyszerű, hiszen vendégsiker esetén a DEAC jut az elődöntőbe és játszik a Kecskemétet 3-0-s arányban felülmúló Cegléddel, ha a Kosársuli győz, akkor jön a mindent eldöntő ötödik mérkőzés vasárnap Debrecenben.

A találkozón Elek Andrásra emlékeznek, és aki szeretne, akár a kezdés előtt, akár a meccs közben gyújthat egy mécsest az emlékére a csarnok előtt.